/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Bonifikaty dla przemysłu drzewnego

Lasy Państwowe

Autor: Anna Malinowska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-12-30


Kompromisowymi rozwiązaniami zakończyło się spotkanie przedstawicieli Lasów Państwowych i przemysłu drzewnego, które odbyło się 22 grudnia. Najistotniejszym ustaleniem jest wprowadzenie bonifikat dla klientów PGL LP oraz ogłoszenie kolejnego przetargu ograniczonego.

Fot. Drewno.pl

Bonifikaty obejmą drewno zakupione w I i II przetargu oraz podczas licytacji w systemowej aplikacji e-drewno. Drewno, na które nie będzie ofert kupna w I przetargu na Portalu Leśno-Drzewnym, zostanie wystawione w II przetargu. Wprowadzenie bonifikat i ogłoszenie II przetargu ma na celu intensyfikację sprzedaży drewna.

System bonifikat będzie zróżnicowany w zakresie od 0 do 10%. O wielkości bonifikaty będą decydowali dyrektorzy RDLP w porozumieniu z nadleśniczymi. Będzie ona zależna m.in. od ilości złożonych ofert zakupu oraz od wysokości cen minimalnych, jakie ustalono na terenie danej RDLP.

Wyniki I przetargu zostaną podane 24 grudnia 2008 r., a rozpoczęcie II przetargu planowane jest na 9 stycznia 2009 r. System podpisywania umów na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Lasów Państwowych (nadleśnictwo, RDLP, DGLP) w odniesieniu do tych samych grup klientów będzie identyczny jak w roku 2008.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych zaproponował również przedstawicielom przemysłu drzewnego, aby wyłonili sześciu kandydatów, którzy wejdą w skład Zespołu Leśno-Drzewnego. Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się pod koniec stycznia 2009r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz