/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Bonifikaty dla przemysłu drzewnego

Lasy Państwowe

Autor: Anna Malinowska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-12-30


Kompromisowymi rozwiązaniami zakończyło się spotkanie przedstawicieli Lasów Państwowych i przemysłu drzewnego, które odbyło się 22 grudnia. Najistotniejszym ustaleniem jest wprowadzenie bonifikat dla klientów PGL LP oraz ogłoszenie kolejnego przetargu ograniczonego.

Fot. Drewno.pl

Bonifikaty obejmą drewno zakupione w I i II przetargu oraz podczas licytacji w systemowej aplikacji e-drewno. Drewno, na które nie będzie ofert kupna w I przetargu na Portalu Leśno-Drzewnym, zostanie wystawione w II przetargu. Wprowadzenie bonifikat i ogłoszenie II przetargu ma na celu intensyfikację sprzedaży drewna.

System bonifikat będzie zróżnicowany w zakresie od 0 do 10%. O wielkości bonifikaty będą decydowali dyrektorzy RDLP w porozumieniu z nadleśniczymi. Będzie ona zależna m.in. od ilości złożonych ofert zakupu oraz od wysokości cen minimalnych, jakie ustalono na terenie danej RDLP.

Wyniki I przetargu zostaną podane 24 grudnia 2008 r., a rozpoczęcie II przetargu planowane jest na 9 stycznia 2009 r. System podpisywania umów na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Lasów Państwowych (nadleśnictwo, RDLP, DGLP) w odniesieniu do tych samych grup klientów będzie identyczny jak w roku 2008.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych zaproponował również przedstawicielom przemysłu drzewnego, aby wyłonili sześciu kandydatów, którzy wejdą w skład Zespołu Leśno-Drzewnego. Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się pod koniec stycznia 2009r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA