/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Jedne z najstarszych lasów uniwersyteckich w Europie odnowiły certyfikat FSC

NEPCon

Autor: opr. JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-12-29


NEPCon Sp. z o.o. informuje, że Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie otrzymał ponownie certyfikat FSC o numerze SW-FM/COC-000244. Certyfikat jest ważny od 29 grudnia 2008 r. do 28 grudnia 2013 r.

LZD otrzymał certyfikat łączony (gospodarki leśnej i kontroli pochodzenia produktu) – FM/COC.
Audit odnowieniowy odbył się w dniach 14-15 lipca 2008 r. Do przeprowadzenia auditu został użyty Przejściowy Standard SmartWood dla Polski SW-STD-POL-2007-09 wersja 4.0, ostatnia aktualizacja 11 września 2007.

Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie jest jednostką terenową Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie powołaną dla doświadczalnictwa leśnego i kształcenia studentów różnych wydziałów i uczelni. LZD został utworzony w 1919 r. jako odrębna jednostka SGGW. Dzisiaj składa się z pięciu jednostek organizacyjnych: Arboretum, Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej (z Muzeum Lasu i Drewna oraz aulą na 210 miejsc), Nadleśnictwa, Szkółkarskiego Ośrodka Szkoleniowego i Ośrodka Hodowli Zwierzyny gospodarującego na trzech obwodach łowieckich o charakterze polno leśnym. Najważniejsze funkcje LZD to: prowadzenie badań i edukacji, organizowanie szkoleń dla studentów i szerokiego spektrum specjalistów oraz wdrażanie nowatorskich rozwiązań w gospodarce leśnej.

Liczba wyświetleń: 1146


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA