/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble Vox na Węgrzech

Vox

Autor:
Źródło: Vox
Data: 2008-12-25


W połowie grudnia b.r. otwarty został pierwszy salon Meble Vox na Węgrzech – w Budapeszcie, jeszcze w tym roku powstanie kolejny, a w przyszłym roku zaplanowany jest intensywny rozwój sieci. W grudniu otwarte zostały także trzy nowe salony Meble Vox w kraju - w Krakowie, Białymstoku oraz Łomży. W sumie w tym roku firma Vox powiększyła sieć o 17 nowych salonów w kraju i 10 za granicą (m.in. Petersburg, Kowno). Rozbudowa sieci w kraju koncentruje się obecnie na największych miastach, za granicą na poszukiwaniu nowych rynków.

Meble biurowe z kolekcji ModernMeble biurowe z kolekcji ModernFot. Meble Vox

Salon Butor Vox (butor znaczy „meble” w języku węgierskim) w Budapeszcie powstał we współpracy z silnym partnerem – marką Retz działającą na węgierskim rynku od jedenastu lat jako dystrybutor mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Jest to kolejny salon franchisingowy Meble Vox. Salon w Budapeszcie ma powierzchnia 800m2 (w tym aranżacja Baby Vox 200m2). Został zrealizowany zgodnie z nowymi standardami ekspozycji, obsługi klienta. Na potrzeby nowego rynku wydany został katalogami „Inspirujące wnętrza 2009” w języku węgierskim i angielskim. Przy wejściu do salonu zaaranżowane jest specjalne miejsce wypoczynkowe, w którym przy filiżance kawy,  można się zrelaksować lub skorzystać z pomocy doradców klienta przy zaplanowaniu i wyborze mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Z kolei na ekranie przez cały czas można obserwować aranżacje wnętrza salonu.  Jeszcze w tym roku otwarty zostanie kolejny salon Butor Vox w Budapeszcie, a w przyszłym kolejne – wszystkie w największych miastach Węgier.

Z kolei na rynku krajowym największy salon Meble Vox powstał w Krakowie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, w pobliżu dużych centrów handlowych (ul. Jasnogórska 2A). Jest to wolnostojący budynek, w którym znajdują się dwie marki wyposażenia wnętrz: Meble Vox oraz Ludwik Styl. Ekspozycja Vox przygotowana została na 800m2 powierzchni z użyciem wszystkich kolekcji mebli w nowoczesnych aranżacjach. Odpowiednia kolorystyka ścian i artykuły dekoracyjne dobrane zostały stylistycznie do każdej z kolekcji. Nieco mniejszy salon, ale w równie atrakcyjnej lokalizacji – centrum handlowe z wyposażeniem wnętrz (C.H. Fasty ul. Przędzalniana 60), powstał w Białymstoku. Ekspozycja mebli i artykułów dekoracyjnych została stworzona na 600 m2. W centrum meblowym powstał także nowy salon w Łomży. Oba salony w Białymstoku i Łomży to salony franchisingowe.

Sieć Meble Vox. Mijający rok to dla sieci salonów Meble Vox czas intensywnych zmian. Powstały nowe salony w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, a większość z istniejących już na rynku sklepów  przeszła istotne zmiany związane z rebrendingiem i zmianami aranżacyjnymi. Wiele salonów wymagało przebudowy i zmian architektonicznych. W wyniku tych zabiegów w salonach jest bardziej przestronnie, a aranżacje wszystkich kolekcji mebli jeszcze bardziej wystylizowane z użyciem wybranych artykułów dekoracyjnych. Powstały także oddzielne galerie artykułów dekoracyjnych. W każdym z salonów doradcy klienta mogą pomóc klientom w zaplanowaniu aranżacji wnętrza z wykorzystaniem specjalnego programu do projektowania Vox Box. Projekt przygotowywany jest w formacie 3D, uwzględnia rzeczywiste wymiary pomieszczenia, można w nim wybierać bryły mebli z każdej kolekcji, jak i artykuły dekoracyjne.

W 2008 r. Vox stworzył także dwie koncepcje własnych (cała sieć jest siecią franchisingową) nowych salonów - Wnętrza Vox łączący ofertę mebli i artykułów dekoracyjnych z salonem drzwi i podłóg Składów budowlanych Vox. Drugą koncepcją jest Galeria Vox, w której to dekoracje grają główna rolę, a wybrane meble Vox służą ich właściwemu wyeksponowaniu, czyli odwrotnie niż w salonach Meble Vox. Koncepcje te są obecnie testowane w kilku miastach. W wyniku zmian wizerunkowych w sieci salonów Meble Vox konieczne było także zamknięcie kilku najsłabszych sklepów.  Nowością jest także intensywny rozwój marki mebli dla najmłodszych – Baby Vox – meble te wcześniej głównie eksportowane, obecnie dostępne są w ponad 30 punktach sprzedaży w całej Polsce (głównie duże sklepy z wyposażeniem i akcesoriami dla dzieci).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz