/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nagrodzono najlepiej zachowany zabytek drewniany

Autor: TVP Białystok
Źródło: Jan Kwasowski, Rzecznik Marszałka Województwa Podlaskiego
Data: 2008-12-18


Rozstrzygnięty został IV Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w województwie podlaskim w 2008 roku. W czwartek 18 grudnia w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu marszałek Jarosław Dworzański wręczył nagrody i wyróżnienia laureatom.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 63 obiekty budownictwa drewnianego z terenu 22 gmin. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 63 obiekty budownictwa drewnianego z terenu 22 gmin. Fot. UM w Hajnówce

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 63 obiekty budownictwa drewnianego z terenu 22 gmin. Zdaniem jury - jakość architektoniczna zgłoszonych budynków była wyższa niż w poprzednich konkursach. Zdarzały się jednak obiekty dość przypadkowe, natomiast w obiektach wartościowych architektonicznie dobudówki murowane lub wstawione plastikowe okna zaniżały ogólną ich wartość, co spowodowało, że nie zakwalifikowały się do nagród lub wyróżnień.

Jury po wszechstronnej analizie postanowiło przyznać I nagrodę w wysokości 6000 zł stacji kolejowej Białowieża Towarowa „Restauracja Carska”, właściciele Michał i Hanna Olszewscy, Michał Drynkowski, Katarzyna Frąckowiak.

Organizatorami konkursu, którego celem jest propagowanie ochrony drewnianych zabytków na terenie naszego województwa są: Urząd Marszałkowski i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Tegoroczną edycję objął patronatem Główny Konserwator Zabytków Tomasz Merta.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz