/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nagrodzono najlepiej zachowany zabytek drewniany

Autor: TVP Białystok
Źródło: Jan Kwasowski, Rzecznik Marszałka Województwa Podlaskiego
Data: 2008-12-18


Rozstrzygnięty został IV Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w województwie podlaskim w 2008 roku. W czwartek 18 grudnia w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu marszałek Jarosław Dworzański wręczył nagrody i wyróżnienia laureatom.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 63 obiekty budownictwa drewnianego z terenu 22 gmin. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 63 obiekty budownictwa drewnianego z terenu 22 gmin. Fot. UM w Hajnówce

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 63 obiekty budownictwa drewnianego z terenu 22 gmin. Zdaniem jury - jakość architektoniczna zgłoszonych budynków była wyższa niż w poprzednich konkursach. Zdarzały się jednak obiekty dość przypadkowe, natomiast w obiektach wartościowych architektonicznie dobudówki murowane lub wstawione plastikowe okna zaniżały ogólną ich wartość, co spowodowało, że nie zakwalifikowały się do nagród lub wyróżnień.

Jury po wszechstronnej analizie postanowiło przyznać I nagrodę w wysokości 6000 zł stacji kolejowej Białowieża Towarowa „Restauracja Carska”, właściciele Michał i Hanna Olszewscy, Michał Drynkowski, Katarzyna Frąckowiak.

Organizatorami konkursu, którego celem jest propagowanie ochrony drewnianych zabytków na terenie naszego województwa są: Urząd Marszałkowski i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Tegoroczną edycję objął patronatem Główny Konserwator Zabytków Tomasz Merta.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA