/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Żywą choinkę najlepiej kupować od leśników

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

Autor: Dawid Maćkowski
Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
Data: 2008-12-18


Świąteczne drzewka w podbydgoskich nadleśnictwach są trzy razy tańsze niż w mieście. Kto jednak nie ma czasu jechać za Bydgoszcz, choinkę może kupić w markecie, a nawet zamówić sobie bezpośrednio do domu przez internet.

Halina Kasprzak w tym roku, tak jak w poprzednim, choinkę kupiła w Żołędowie. Obok sprzedawca Paweł Frieske.Halina Kasprzak w tym roku, tak jak w poprzednim, choinkę kupiła w Żołędowie. Obok sprzedawca Paweł Frieske.Fot. Fot. Paweł Szatkowski / AG

Najtańsze choinki, licząc Bydgoszcz i okolice, są w Białych Błotach na stoisku nadleśnictwa przy ul. Sosnowej 9. Drzewka do 1,5 m można kupić już za 12 zł, 2,5-metrowe kosztują 18 zł, a te do 3,5 m - nieco ponad 30 zł. Punkt sprzedaży jest czynny od 8 do 13, ale tylko w dni robocze.

Trochę drożej jest podbydgoskim Żołędowie przy ul. Parkowej 4a. Tam również choinki sprzedawane są przez nadleśnictwo. Ceny w zależności od wysokości drzewka. Najmniejsze do 1,5 m kosztują około 21 zł, średnie (do 2,5 m) - prawie 30 zł, te wyższe do 3,5 m - 35 zł.

Leśnicy z Żołędowa mają specjalną ofertę dla właścicieli małych mieszkań i sporych salonów. Można tu kupić choineczkę maleńką, która ma nie więcej niż metr - cena: 14 zł. Do wysokich salonów są wysokie, rozłożyste świerki, nawet do 5 m i wyższe. Taka choinka kosztuje od 67 zł do 170 zł. Punkt w Żołędowie jest otwarty we wszystkie dni robocze do 14. Niewykluczone jednak, że choinkę będzie można kupić także w przedświąteczną sobotę. - Wszystko zależy od zainteresowania. Jeśli chętnych będzie wielu, w sobotę także otworzymy - zapowiada Krzysztof Sztajnborn, nadleśniczy z Żołędowa.

Warto po choinkę pojechać za miasto, bo można na tym zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Świąteczne drzewka kupić można również na targowiskach, przed galeriami handlowymi i stacjami benzynowymi. Dwumetrowe drzewka na pl. Piastowskim wczoraj kosztowały ok. 50 zł. O 10 zł drożej mieli handlujący przy wejściu na cmentarz przy ul. Artyleryjskiej.

Choinki, w podobnych cenach, kupić można także przy bydgoskich supermarketach i centrach handlowych. Większość przysklepowych punktów otworzyła poznańska firma Ever Green. Jej stoiska są m.in. przy Castoramie, Leroy Merlin, Galerii Pomorskiej czy Focus Mallu.

Poznański Ever Green zajmuje się także dowozem choinek bezpośrednio do domów klientów. Żeby zamówić drzewko, wystarczy wejść na stronę internetową www.choinkiswiateczne.pl i wybrać odpowiednie drzewko. - Wyszliśmy naprzeciw potrzebom ludzi, którzy nie mają czasu, żeby biegać po mieście i szukać choinki, a później jeszcze dowieźć albo donieść ją do domu - tłumaczy Katarzyna Krzyżańska, specjalista ds. sprzedaży w poznańskiej firmie. Ceny w wysyłkowym sklepie są identyczne jak te pod marketami. Tradycyjny, polski, półtorametrowy świerk kosztuje 36 zł, a 2,5-metrowy - 50 zł. Za transport trzeba z kolei zapłacić 35 zł.

W Ever Green najpopularniejsze są nie tradycyjne świerki, ale jodły kaukaskie. To tegoroczny hit. Chętnych nie brakuje, choć drzewka są drogie. Te półtorametrowe kosztują 106 zł, a 2,5-metrowe - 235 zł. Skąd zainteresowanie jodłami? - Mają symetryczny kształt, nie gubią igieł i długo są ozdobą salonu - mówi Krzyżańska.

 

Tekst ukazał się 18 Grudnia 2008 na stronach Gazety Wyborczej Bydgoszcz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz