/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kopp sprzedaje więcej podłóg

Kopp

Autor: jm
Źródło: Kopp
Data: 2008-12-11


Kopp – podłogi naturalnie doskonałe Sp. z o. o. sukcesywnie zwiększa swój udział w rynku podłóg. Obroty firmy w III kwartale 2008 roku, w porównaniu z wynikami za pierwszy kwartał działalności spółki, wzrosły z 1,2 mln zł do ponad 1,7 mln zł. Krakowska firma największy nacisk kładzie na stały rozwój sieci dystrybucji.

Podłoga z drewna merbauPodłoga z drewna merbauFot. Kopp

Wzrost obrotów w znacznym stopniu jest wynikiem podpisania umów handlowych z największymi hipermarketami budowlanymi w Polsce. Obecnie podłogi firmy Kopp dostępne są w takich sieciach jak: Castorama, Praktiker, Komfort czy DDD. Spółka rozwija również rynek eksportowy, pozyskując partnerów w Niemczech, Bułgarii, Rumunii, Austrii, Słowacji oraz na Węgrzech.

"Rynek podłóg drewnianych stale się rozwija a klienci mają coraz większe potrzeby, dlatego też planujemy dalsze urozmaicenie oferty produktowej, aby zapewnić jeszcze szerszy wachlarz wyboru" – podkreśla Tomasz Dziedzina, Dyrektor Handlowy firmy.

Tak dobre wyniki pozwalają spółce Kopp spokojnie patrzeć w przyszłość. Firma pokusiła się o prognozy dalszego przyrostu obrotów, które za rok 2008 mają wynieść 5,8 mln zł.

"Analizując rynek w Polsce, gdzie podłogi drewniane odnotowują znaczny wzrost sprzedaży, można stwierdzić, że sytuacja powoli się zmienia, jednak w naszym kraju nadal wykorzystywanych jest jedynie 5% znanych gatunków drewna. Dlatego stawiamy na edukację i informowanie o nowych możliwościach" – dodaje Tomasz Dziedzina.

Spółka bardzo szybko zyskała zaufanie klientów na polskim rynku, dzięki szybkości dostaw, ciągłej dostępności towaru, a także, oferując bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy, który obejmuje zarówno sam produkt, jak i jego montaż oraz użytkowanie.

Kopp – podłogi naturalnie doskonałe - oferuje najwyższej jakości podłogi z bambusa oraz drewna egzotycznego, ważną grupę produktów stanowią podłogi drewniane przystosowane do współpracy z instalacjami ogrzewania podłogowego. Firma Kopp współpracuje z największymi sieciami marketów budowlanych, planuje stworzenie sieci partnerów handlowych dystrybuujących produkty firmy na terenie całej Polski.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz