/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Paged-Sklejka złożyła ofertę na zakup Sklejki-Pisz

Paged

Autor: dja
Źródło: Paged
Data: 2008-12-09


Paged-Sklejka SA z siedzibą w Morągu (spółka zależna od Paged SA) poinformowała o złożeniu w dniu 5 grudnia 2008r. wiążącej propozycji warunków umowy zakupu od Ministra Skarbu Państwa większościowego pakietu akcji spółki Fabryka "Sklejka-Pisz" SA z siedzibą w Piszu.

Fabryka sklejki w PiszuFabryka sklejki w PiszuFot. Sklejka-Pisz

Przedmiotem propozycji jest zakup 25.330.000 akcji zwykłych na okaziciela Fabryki Sklejka-Pisz SA o wartości nominalnej 1,00 zł za każdą akcję, stanowiących 85,00% kapitału zakładowego i tyleż samo głosów na Walnym Zgromadzeniu tej spółki.

Jako potencjalny inwestor Paged-Sklejka SA przedstawiła również pozostałe warunki zakupu akcji, w tym: propozycję terminu i sposobu zapłaty ceny, źródła finansowania, zarys biznes planu dla Fabryki Sklejka-Pisz na okres do 2011 roku, zasady udostępniania know-how, technologii i licencji na produkty własne, propozycje dotyczące tzw. pakietu socjalnego, proponowane zmiany w strukturze organizacyjnej i systemie zarządzania oraz strategię w zakresie synergii pomiędzy Fabryką Sklejka-Pisz SA a potencjalnym inwestorem. Jednocześnie Paged-Sklejka SA potwierdziła, że zobowiązania związane z umową zakupu akcji będą gwarantowane przez podmiot dominujący, tj. Paged SA. Złożona propozycja zachowuje swoją ważność przez 180 dni od daty złożenia.

Sklejka-Pisz wytwarza około 30% polskiej produkcji sklejek, zaś Paged-Sklejka - ok. 25%. Po uwzględnieniu dodatkowych ilości trafiającej na polski rynek sklejki pochodzącej z importu oraz sklejki kierowanej na eksport, łącznie oba podmioty posiadają około 25% udział w rynku sklejki w Polsce. Paged-Sklejka w najbliższym czasie przeprowadzi analizę prawną w celu ustalenia, czy ewentualny zakup przedmiotowych akcji nie będzie wymagał wystąpienia z wnioskiem do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i uzyskania jego zgody na tego typu transakcję ze względu na mającą nastąpić koncentrację rynku.

Zarząd Paged-Sklejka spodziewa się, że zakup konkurenta przyniesie szereg korzyści na zasadzie efektu synergii.

Oprócz Paged-Sklejka, w ramach prowadzonej procedury prywatyzacji Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do składania wiążących ofert trzy firmy:
- Sanwil Holding SA z siedzibą w Przemyślu,
- Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM SA z siedzibą w Białymstoku,
- Grupa Inwestycyjna SKLEJKA SA z siedzibą w Piszu.

 

Według informacji MSP w dniu 8. grudnia wpłynęły łącznie trzy wiążące oferty. Złożyły je:
- Paged-Sklejka SA z siedziba w Morągu
- Sanwil Holding S.A. z siedzibą w Przemyślu,
- Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. z siedzibą w Białymstoku


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA