/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Śledztwo w sprawie Nadleśnictwa Trzebciny

Gazeta Pomorska

Autor: Katarzyna Fus
Źródło: Gazeta Pomorska
Data: 2008-12-08


Do końca roku prokuratura okręgowa w Warszawie powinna zamknąć śledztwo dotyczące okoliczności utworzenia Nadleśnictwa Trzebciny. Kilka dni temu przesłuchano najważniejszych świadków.

Fot. arch. DREWNO.PL (PR)

Przypomnijmy: w kwietniu tego roku pisaliśmy o kontrowersjach dotyczących utworzenia Nadleśnictwa Trzebciny. Ponowne powstanie tej jednostki w 2007 roku to wynik decyzji Andrzeja Matysiaka, byłego już dyrektora generalnego Lasów Państwowych.
Jednak pomysł wydzielenia z dwóch nadleśnictw trzeciej, mniejszej jednostki, wyszedł od Janusza Kaczmarka, dyrektora regionalnego Lasów Państwowych w Toruniu już w 2001. Wtedy to Kaczmarek na utworzenie kolejnego nadleśnictwa wydał 4 mln zł.

Kaczmarek przesłuchany

Z informacji przekazanych przez warszawską prokuraturę wynika, że wszyscy świadkowie zostali już przesłuchani. Kilka dni temu wyjaśnienia składał Janusz Kaczmarek oraz Andrzej Matysiak. Na razie prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie przekroczenia uprawnień i działania na szkodę Lasów Państwowych. Chociaż śledczy traktują sprawę jako rozwojową, dziś nie wiadomo czy i komu zostaną postawione zarzuty. Prokuratura zapewnia jednak, że w sprawie zebrano już bardzo wiele materiałów. Na rozstrzygnięcie tego, co tak naprawdę dzieje się w lasach państwowych trzeba będzie jeszcze poczekać.

Pełny tekst artykułu na stronach Gazety Pomorskiej


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz