/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP w Krakowie z certyfikatem FSC

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-12-08


NEPCon Sp. z o.o. informuje, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie otrzymała certyfikat FSC o numerze SW-FM/COC-003663. Certyfikat jest ważny od 3 grudnia 2008 r. do 2 grudnia 2013 r.

Fot. www.sxc.hu

RDLP otrzymała certyfikat łączony (gospodarki leśnej i kontroli pochodzenia produktu) – FM/COC. Certyfikat gospodarki leśnej obejmuje produkcję drewna okrągłego, sprzedawanego przez nadleśnictwa działające w ramach RDLP w Krakowie. Zakres certyfikatu kontroli pochodzenia produktu obejmuje pozyskiwanie drewna i jego transport do składów. Audyt odnowieniowy odbył się w dniach 13 – 15 października 2008r.

Do przeprowadzenia audytu został użyty Przejściowy Standard SmartWood dla Polski SW-STD-POL-2007-09 wersja 4.0, ostatnia aktualizacja 11 września 2007. Wcześniejszy proces certyfikacji FSC w RDLP w Krakowie był prowadzony w ramach programu Qualifor przez SGS Polska. Firma ta jednak od 15 kwietnia 2008 r. posiadała zawieszoną akredytację FSC dla nadawania certyfikatów dla przemysłu drzewnego oraz gospodarki leśnej, z powodu poważnego naruszenia procedur certyfikacyjnych.

RDLP w Krakowie nadzoruje gospodarkę leśną na terenach o łącznej powierzchni 173 585 ha, w tym pow. leśnej 170 752 ha.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz