/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Certyfikaty FSC i PEFC przyznane firmie Bracia Mrozik

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-12-05


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance oraz we współpracy z BMG TRADA, NEPCon wykonał audity w firmie „Bracia Mrozik” sp. z o.o. w miejscowości Łaszczów. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-003648 i SW-CW-003648, obowiązujący w okresie od 19.11.2008 r. do 18.11.2013 r., oraz certyfikat PEFC o numerze 14501756, obowiązujący w okresie od 24.11.2008 r. do 23.11.2013 r.

Fot. www.braciamrozik.pl

Firma „Bracia Mrozik” jest największym producentem oklein naturalnych w Polsce. Pierwszy zakład produkujący naturalne okleiny z drewna pod firmą "BRACIA MROZIK" powstał w Lublinie w roku 1989. Z małego, zatrudniającego początkowo 10 osób zakładu, firma urosła do rozmiarów liczącego się w Europie potentata, dającego zatrudnienie blisko 400 osobom.
 
Podstawowym produktem okleiniarni Bracia Mrozik są okleiny z dostępnych w Europie gatunków drzew. W ciągłej produkcji firma posiada okleiny bukowe (parowane i nieparowane), dębowe, olchowe, jesionowe (jesion biały i brązowy) w grubościach od 0,55 mm do 2,5 mm. Dzięki specjalistycznej linii sortowniczej umożliwiającej szybkie przebieranie, nawet na 60 rodzajów (sortów), klient otrzymuje dokładnie taką okleinę jaką zamówił.

Zakład specjalizuje się również w usługowym skrawaniu okleiny z powierzonego surowca. Dysponuje 5 nowoczesnymi skrawarkami ( 1 x Cremona stay-log, 1 x Cremona pionowa ze stołem podciśnieniowym, 2 x Cremona pionowa, 1 x Frezer stay-log) oraz 4 suszarniami prasującymi (Cremona).

Dzięki systematycznej rozbudowie i unowocześnianiu zakładu, firma gwarantuje wysoką jakość oraz wydajności surowcowe (przerób z niewielkimi stratami technologicznymi), a także precyzyjne posortowanie gotowego produktu. Zakłady w Lublinie i Łaszczowie są w stanie przerobić około 32 000 m3 drewna i wyprodukować około 26.000.000 m2 oklein w roku.

Okleiny "Braci Mrozik" znajdą państwo na meblach i drzwiach na całym świecie. Na eksport trafia w chwili obecnej ok. 70% produkcji. Klientami firmy są między innymi Swedwood w Lubawie (należąca i produkująca meble dla największego na świecie sieci dystrybucji - koncernu IKEA), a także największy polski producent mebli, grupa BLACK RED WHITE.

Sprzedaż i doradztwo prowadzone są za pośrednictwem Biura Handlowego w Lublinie i magazynu hurtowego w Niemysłowicach.

Certyfikaty FSC i PEFC przyznane firmie Bracia Mrozik (Zdjęcia: 3) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA