/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD: Będzie strata

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2008-11-30


Zarząd Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA skorygował prognozy wyników spółki na 2008r. Postępujący spadek zamówień ze strony zagranicznych klientów oraz utrzymanie wysokich cen surowca tartacznego przez Lasy Państwowe to zdaniem zarządu główne przyczyny, z powodu których spółka na koniec roku zanotuje stratę.

Według prognozy opublikowanej w sierpniu b.r. KPPD miało uzyskać przychody ze sprzedaży na poziomie 240,3 mln zł i zysk netto w wysokości 4,0 mln zł. Nakłady inwestycyjne miały wynieść 10,0 mln zł.

Uwzględniając wyniki osiągnięte przez spółkę za trzy kwartały br. oraz czynniki je determinujące, skorygowana prognoza rocznych wyników wskazuje, że spółka osiągnie sprzedaż na poziomie 211,3 mln zł oraz stratę netto w wysokości 3,7 mln zł. Spółka nie zamierza zmienić nakładów inwestycyjnych i pozostawi je na poziomie 10.0 mln zł.

Nowa prognoza uwzględnia aktualną koniunkturę na wyroby drzewne na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych obsługiwanych przez spółkę, spadek cen na podstawowe wyroby drzewne produkowane przez KPPD (w odniesieniu do ich poziomu z I półrocza 2008r.) oraz ilość zakupionego i przetartego surowca drzewnego.

Istotnym czynnikiem przekładającym się na prognozowany poziom wyniku finansowego jest wycena pochodnych instrumentów finansowych. Spowoduje ona obniżenie wyniku o ok. 2 mln zł.

Stosujemy transakcje zabezpieczające, jak każdy w naszej branży. Na transakcjach opcyjnych i forwardowych straciliśmy w tym roku 2 mln zł - poinformował Marek Szumowicz-Włodarczyk, prezes KPPD.

Wobec niemożności zwiększenia przychodów, spółka podjęła działania mające na celu ograniczenie kosztów. Ze względu na fakt, że największą pozycję w ich strukturze stanowią koszty surowca tartacznego, na poziom których przedsiębiorstwo nie ma wpływu, ich zmniejszenie w innych pozycjach nie wpłynie istotnie na poprawę wyniku finansowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz