/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Homanit Polska z certyfikatem PEFC

NEPCon

Autor: dja
Źródło: NEPCon
Data: 2008-11-28


Homanit Polska (Karlino) w efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu uzyskał certyfikat PEFC o numerze 14501739. Audytu dokonał NEPCon we współpracy z BMG Trada.

Spółka Homanit Polska rozpoczęła działalność w lutym 2005r. po wykupieniu od syndyka upadłego, ale prowadzącego działalność, zakładu płyt pilśniowych. Przedsiębiorstwo weszło w skład międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Homanit działającej na rynku europejskim.

Firma Homanit funkcjonuje od 70 lat na rynku drzewnym i wyspecjalizowała się w produkcji cienkich płyt surowych i uszlachetnionych. Jej wyroby sprzedawane są zarówno na rynku krajowym jak i na europejskim.

Stosując przyjazną dla środowiska metodę produkcji na sucho firma wytwarza obustronnie gładkie, odznaczające się wysoką gęstością płyty HDF/MDF HOMADUR®. Jako lakierów do uszlachetniania powierzchni płyty HDF/MDF HOMADUR® używa lakierów wodnych chronionych powłoką „Acryl-UV-Lack”.

Produkty HDF/MDF HOMADUR® po wykorzystaniu można termicznie utylizować bez szkód dla środowiska naturalnego. Pod względem zawartości formaldehydu produkty z firmy Homanit odpowiadają co najmniej klasie higieniczności E1. Dzięki stałemu i wnikliwemu nadzorowi nad każdym z parametrów jakościowych sprawowanemu przez laboratorium firmy, jak również dzięki regularnym kontrolom przeprowadzanym przez instytucje zewnętrzne, niezmiennie firma gwarantuje wysoki standard jakościowy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA