/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

LP: Zarządzenie w sprawie sprzedaży drewna na 2009 rok

Lasy Państwowe

Autor: JR
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-11-26


Weszło w życie Zarządzenie nr 89 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 20 listopada 2008 r. w sprawie sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe na 2009 rok.

Fot. Drewno.pl

Weszło w życie Zarządzenie nr 89 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 20 listopada 2008 r. w sprawie sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe na 2009 rok.

Z dniem wejścia w życie Zarządzenia, tj. z dniem 20 listopada, traci moc Zarządzenie nr 52A Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 31 października 2007 roku w sprawie ustalania sposobu prowadzenia sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Do końca 2008 r. sprzedaż drewna odbywać się będzie na podstawie umów zawieranych w wyniku rozstrzygnięć procedur przeprowadzonych zgodnie z Zarządzeniem nr 52A.

Uregulowania zawarte w zasadach sprzedaży drewna są elementem kształtowania tego sektora gospodarki - mówi dyrektor generalny Lasów Państwowych Marian Pigan w wywiadzie dla LasyPolskie.pl. Aktualne zasady są kompromisem między propozycją LP a o oczekiwaniami przemysłu drzewnego. Spełniają one kryteria zachowania rozwoju przemysłu drzewnego w Polsce, z wykorzystaniem mechanizmów rynkowych. Wg nowych zasad sprzedaży drewna 70% masy rocznej sprzedane będzie w trybie przetargu ograniczonego dla firm współpracujących z LP, a pozostałe 30% trafi na wolny rynek. Zaznaczam, ze są to tymczasowe zasady, ponieważ docelowy model, planowany do wdrożenia w 2010r. to koncepcja umów wieloletnich dla części przedsiębiorców przemysłu drzewnego (z uwzględnieniem rozwoju regionalnego, wielkości inwestycji, wielkości przerobu). Dla puli 70% kryterium oceny stanowi w 80% cena, a w 20% wartość zakupu. Dla pozostałej masy wolnorynkowej będzie liczyła się tylko cena.

Pełen tekst Zarządzenia 89 (plik w formacie PDF)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA