/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DREMA FURNICA QUO VADIS?

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2008-11-25


W dniach od 31 marca do 3 kwietnia 2009 roku w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, a także Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Jak będzie wyglądać ich formuła organizacyjna?

W 2009r. odbędzie się jubileuszowa, 25 edycja targów DREMAW 2009r. odbędzie się jubileuszowa, 25 edycja targów DREMAFot. MTP

Odbywające się w jednym czasie i miejscu targi DREMA i obecnie zyskujące miano międzynarodowych  - targi FURNICA, na stałe wpisują się w kalendarz profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej. Raz w roku do Poznania z kraju i zagranicy przyjeżdżają dostawcy dla branży, aby spotkać się z osobami podejmującymi konkretne decyzje inwestycyjne. Jednakże cztery dni targowe rozmów handlowych poprzedzone są intensywnymi przygotowaniami, zarówno ze strony wystawców, jak i organizatorów targów. Wg prognoz podczas przyszłorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje ponad 800 firm, które zajmą ponad 35 000 m2 przestrzeni wystawienniczej. Na dzień dzisiejszy ponad połowa tej powierzchni jest zarezerwowana.

Wydarzenia jak magnes
Targi to nie tylko efektowne stoiska i bogata oferta wystawców, ale także ciekawy program konferencji, seminariów i interesujące przestrzenie pokazowe. W 2009 roku nie zabraknie jednych i drugich. Przygotowania do uruchomienia Fabryki Mebli na Żywo już rozpoczęto, a wg zapowiedzi ta unikalna prezentacja będzie jeszcze ciekawsza. Organizowane wspólnie z Wydawnictwem Inwestor III Forum Gospodarcze Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Polwood to kolejny punkt programu targów DREMA i FURNICA, którego nie można przegapić. Biorą w nim udział przedstawiciele branży drzewnej
i meblarskiej, a także eksperci z dziedziny ekonomii i biznesu. Nowością w przyszłym roku będzie konferencja poświęcona rynkowi rosyjskiemu, a jej uczestnicy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, również związanymi z zasobami surowca na Wschodzie. Goście targów FURNICA zainspirują się na przestrzeni specjalnej Urok Detalu – wystawy, której tradycyjnie towarzyszy ciekawy cykl wykładów na temat wzornictwa, tym razem z zakresu tkanin do produkcji mebli tapicerowanych.  

Na rynku dóbr inwestycyjnych profesjonalny charakter rozmów handlowych ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów marketingowych. Już wcześniej, dla zapewnienia najlepszego efektu wystawcom i zwiedzającym, Targi Poznańskie wprowadziły rejestrację gości targowych. Podczas przyszłej edycji uczestnicy targów będą mieć jeszcze większy komfort ze względu na darmowy catering, dostępny we wszystkich pawilonach wystawienniczych, podczas wszystkich dni trwania targów DREMA i FURNICA. Dla profesjonalnych zwiedzających, którzy zarejestrują się na miejscu po przybyciu na targi lub on-line przez Internet – zniesiono opłatę za wstęp. Dotychczas wynosiła ona 50 procent wartości biletu wstępu dla osób, które nie dokonały rejestracji.

Czas dobrze wykorzystany
Ponad 21 tysięcy profesjonalnych gości z kraju i zagranicy odwiedza co roku targi DREMA i FURNICA w poszukiwaniu nowych kontaktów biznesowych. Organizatorzy targów starają się, by ten ogromny potencjał został jak najlepiej wykorzystany przez wystawców, a jednocześnie chcą zapewnić zwiedzającym maksymalne zadowolenie z wizyty na targach. Dlatego MTP oferuje uczestnikom targów DREMA i FURNICA w 2009 r. specjalny program ułatwiający im znalezienie dokładnie tej oferty i tych partnerów, na których im najbardziej zależy.

„Hosted Buyers’ to program skierowany do grupy największych odbiorców produktów branży drzewnej i meblarskiej. Grupa ta otrzymuje specjalne przywileje dla ViP’ów. Jako profesjonalni zwiedzający mają zapewniony m.in. bezpłatny wstęp na targi oraz miejsce parkingowe na terenie MTP, bezpłatne materiały na temat targów, katalog i program konferencji. Mają też zagwarantowany udział w wieczorze branżowym oraz wstęp do specjalnie przygotowanej strefy „Business Meetings Area”, gdzie w twórczej, biznesowej atmosferze, przy filiżance wybornej kawy, będą mogli się spotkać z wystawcami.

Aby, jak najbardziej efektywnie wykorzystać pobyt na targach, MTP oferuje również zwiedzającym możliwość wcześniejszego zaaranżowania spotkań z wybranymi wystawcami. Uczestnicy, po określeniu profilu wystawców, z którymi chcieliby się spotkać, otrzymują listę firm, rekomendowanych przez organizatora targów. Po wskazaniu wybranych firm, MTP organizuje spotkania obydwu stron podczas targów, które mogą się odbywać zarówno na stoisku wystawcy, jak i w Business Meetings Area. Dzięki takiej wcześniejszej aranżacji spotkań są one bardziej konstruktywne i pozwalają lepiej wykorzystać czas spędzany na targach.

Szeroka promocja targów
Rosnąca popularność targów DREMA i FURNICA to zasługa szerokiej kampanii reklamowej, która im towarzyszy. Reklama prasowa w kluczowych mediach o charakterze branżowym i biznesowym w kraju i zagranicą – to jedynie część złożonego planu promocji „święta” branży drzewnej i meblarskiej. Na targach goszczą dziennikarze z krajowych redakcji, ale także coraz więcej przedstawicieli mediów z zagranicy: z Włoch, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Czech, czy też Rumunii. Dzięki temu targi DREMA i FURNICA zdobywają coraz większy rozgłos w Europie i na świecie, a miasto Poznań zyskuje na wizerunku miejsca będącego źródłem innowacji.    

Nowoczesna formuła najważniejszego w regionie Europy Środkowo – Wschodniej i Południowej spotkania biznesowego odpowiada aktualnym potrzebom zwiedzających z wszystkich sektorów branży reprezentujących sektory od produkcji tartacznej do wytwórstwa gotowych wyrobów w postaci produktów stolarki otworowej, czy też mebli. DREMA i FURNICA to miejsce kreowania wizerunku firmy, miejsce prowadzenia efektywnych rozmów biznesowych. Zaproponowana przez organizatorów nowa forma obsługi profesjonalnych gości targowych uczyni pobyt w Poznaniu jeszcze bardziej komfortowym.

Więcej szczegółów: www.drema.pl , www.furnica.pl

DREMA FURNICA QUO VADIS? (Zdjęcia: 3)

W 2009r. odbędzie się jubileuszowa, 25 edycja targów DREMAMiędzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMATargi FURNICA zdobyły w tym roku miano międzynarodowych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz