/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

EC Wybrzeże: Nowa instalacja współspalania biomasy

EC Wybrzeże

Autor: dja
Źródło: EC Wybrzeże
Data: 2008-11-24


21 listopada dokonano oficjalnego otwarcia instalacji współspalania biomasy w Elektrociepłowni Gdyńskiej. Dzięki nowej inwestycji w roku 2009 spółka ograniczy emisję CO2 do atmosfery o prawie 52 tys. ton.

Nowa instalacja współspalania biomasy w Elektrociepłowni GdańskiejNowa instalacja współspalania biomasy w Elektrociepłowni GdańskiejFot. EC Wybrzeże

Wybudowana na terenie Elektrociepłowni Gdyńskiej nowa instalacja umożliwia współspalanie biomasy z węglem w stosunku wagowym 1/10.

Dostawą biomasy, którą stanowi głównie pellet i brykiet pochodzenia leśnego i rolnego, zajmuje się firma Energokrak, zaopatrująca w paliwa spółki Grupy EDF Polska.

Od kwietnia 2008r. podobna instalacja działa w Elektrociepłowni Gdańskiej, gdzie w okresie do października wyprodukowano ponad 11 GWh tzw. "zielonej energii".
Do końca roku w obu zakładach planuje się osiągnięcie produkcji na poziomie 30 GWh.

Łącznie dzięki obu inwestycjom EC Wybrzeże, w skład której wchodzą wymienione elektrociepłownie, zastępując 10% paliwa węglowego paliwem biomasowym obniży emisję dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 155 tys. ton rocznie,

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz