/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Classen otwiera kolejny milion drzwi

E.C.H.O. Communications

Autor: inf. pras.(opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. Communications
Data: 2008-11-22


12 listopada, po 35 miesiącach od uruchomienia produkcji drzwi w zakładzie Classen-Pol, wyprodukowane zostało milionowe skrzydło drzwiowe marki Classen.

Załoga i Zarząd Classen-Pol S.A w towarzystwie milionowych drzwi marki ClassenZałoga i Zarząd Classen-Pol S.A w towarzystwie milionowych drzwi marki ClassenFot. Classen-Pol

 Drzwi nr 1 000 000 to model Natura HR w kolorze klon dwukierunkowy (okleina o pionowo-poziomym usłojeniu). Skrzydło z linii Classen Elegance, zbudowane na bazie autorskiej konstrukcji „Classen Hybryda”, nadającej drzwiom trzykrotnie większą sztywność, wykończone jest okleiną „Classen CPL”, która charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie.

Milionowe skrzydło drzwiowe pojedzie do Niemiec, jako prezent dla właściciela koncernu Classen – dr. Hansa-Jurgena Hanniga. Natomiast kolejne – drzwi Natura HR w kolorze orzech dwukierunkowy o numerze 1 000 001 – zostały wyeksponowane w siedzibie firmy Classen-Pol w Zwonowicach.

Firma Classen-Pol rozpoczęła produkcję skrzydeł drzwiowych pod koniec 2005 roku. Pierwszym modelem drzwi wyprodukowanym w fabryce firmy było skrzydło z kolekcji Natura w kolorze Calvados.

-Zaczynaliśmy od 6 kolorów i produkcji 12 tysięcy skrzydeł w miesiącu. Obecnie,  osiągnęliśmy poziom 50 tysięcy drzwi miesięcznie. Natomiast gama kolorystyczna, w jakiej są dostępne drzwi marki Classen, liczy obecnie 26 dekorów – mówi Paweł Zadworny, kierownik produkcji w Classen-Pol S.A. – Żeby zobrazować skalę i stopień zaawansowania technologicznego naszej produkcji, proszę sobie wyobrazić, że co 40 sekund linię produkcyjną opuszcza skrzydło drzwiowe, z czego ponad 70% posiada zamontowane przeszklenie.

Classen-Pol cały czas poszerza ofertę skrzydeł drzwiowych o nowe kolory i modele. - W przyszłym roku planujemy wprowadzić na rynek 5 zupełnie nowych dekorów drzwi – dodaje Paweł Zadworny.

Firma planuje także nowe inwestycje w celu zwiększenia potencjału wytwórczego. Skrzydła drzwiowe marki Classen należą do jednych z najczęściej wybieranych przez Polaków. Obecnie do dyspozycji klientów pozostaje 27 kolekcji skrzydeł drzwiowych, podzielonych na 4 linie produktowe: Elegance, Modern, Trend i Basic. Classen-Pol ciągle inwestuje w nowoczesne rozwiązania, takie jak np. konstrukcja „Classen Hybryda” czy okleiny Classen Iridium i Classen CPL. Nic dziwnego, że w czerwcu 2008 r. drzwi wewnętrzne marki Classen zostały uhonorowane prestiżowym wyróżnieniem „Laur Konsumenta – Odkrycie Roku”. Nagroda ta jest o tyle cenna, że o jej przyznaniu decydują sami konsumenci, którzy w ankiecie odpowiadają na pytania o najczęściej wybierane produkty, ich ocenę oraz o to, które z nich najchętniej polecają znajomym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz