/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Szkolenie: Dotacje europejskie na inwestycje w przedsiębiorstwach leśnych

CKPL

Autor:
Źródło: CKPL
Data: 2008-11-21


Kiedy i jak wykonać inwestycję,aby móc otrzymać refundacje poniesionych kosztów na inwestycję? Kto i na jakich zasadach może otrzymać dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich? Jak skorzystać z dotacji unijnych z Urzędów Marszałkowskich? Wszystkiego można dowiedzieć się na szkoleniach: 29-30 listopada w Ośrodku CKPL w Laskach k. Kępna oraz 11-12 grudnia w Zielonce niedaleko Poznania.

Fot. Drewno.pl

Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych zaprasza na 2-dniowe szkolenie: "Dotacje na inwestycje w przedsiębiorstwach leśnych" ukazujące prawdziwe możliwości, najaktualniejsze informacje i pierwsze doświadczenia z zakresu podjętych starań o uzyskanie dotacji dla firm leśnych.

Nie będzie to zwykłe szkolenie. Zostanie połączone z warsztatami z wypełniania wniosków o dotacje europejskie oraz indywidualnymi konsultacjami.

 

 

 

Termin szkolenia nie jest przypadkowy. Mamy dla Państwa dwie dobre informacje:

  • Nie tylko firmy zatrudniające do 10 osób mogą korzystać z dotacji europejskich. Okazuje się, że po środki unijne mogą sięgać również firmy większe. Mamy na to dowody. Od czerwca złożyliśmy 2 wnioski, które są na dobrej drodze do uzyskania dotacji europejskiej przekraczającej milion złotych. Oba obejmują zakup zestawu maszyn: harwester + forwarder. Środki, o których mowa są w dyspozycji urzędów marszałkowskich poszczególnych województw.

      Najbliższe terminy składania wniosków to:
      - 25 listopad w województwie kujawsko-pomorskim,
      - 1 grudnia w województwie dolnośląskim,
      - koniec grudnia 2008 w województwie wielkopolskim.

      Konkursy będą ogłaszane również w przyszłym roku.

  • Z początkiem roku ruszą też dotację dla mikroprzedsiębiorstw w ramach Programu Obszarów Wiejskich. Można otrzymać kwotę do 300.000 złotych. Konieczne jest tworzenie miejsc pracy. Dotację tę można dostać również na utworzenie nowej firmy łatwiej wtedy jest spełnić ten wymóg. Tym bardziej, że wniosek można złożyć nie mając jeszcze otwartej nowej firmy.


O powyższych możliwościach chcemy wyczerpująco poinformować na szkoleniu.

Terminy szkoleń:

29-30 listopada 2008 (sobota-niedziela) w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach k. Kępna (na styku województw: wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego i dolnośląskiego)
11-12 grudzień 2008 (czwartek-piątek) w Ośrodku Naukowo Dydaktycznym w Zielonce k. Murowanej Gośliny ( centrum województwa Wielkopolskiego - 30 km od Poznania)

Koszt:
jedynie 269 złotych za 2 dni szkolenia.
W cenie:
- wyżywienie i zakwaterowanie na terenie ośrodka
- możliwość konsultacji indywidualnych
- warsztaty z wypełniania wniosków o dotacje
- materiały szkoleniowe.

Zgłoszenia do 21 listopada:

Telefonicznie: Pani Ewa Karolak kom.: 669-089-260 lub w biurze Centrum: (61) 848 77 63.
Przez internet: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Uwaga:
Szkolenia połączone są z praktycznymi warsztatami, na których będzie można się nauczyć jak  wypełnić wniosek i zebrać odpowiednie załączniki oraz jak szukać potrzebnych informacji w Internecie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz