/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zmiany w szkole "Drzewnej" w Łomży

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2008-11-13


Radni Łomży zdecydowali o rozwiązaniu z końcem roku Zespołu Szkół Drzewnych i jednoczesnym powołaniu od 1 stycznia 2009 roku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych z siedzibą w budynku dzisiejszego Publicznego Gimnazjum nr 3 przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Łomży.

Zmiana ta pozwoli władzom miasta wyprowadzić szkołę "Drzewną" z zabytkowego budynku przy Alei Legionów 9, który prezydent miasta wymienił z wojewodą podlaskim na prawo własności do 30 ha działek w mieście. Budynek po „Drzewnej” ma być przekazany jako nowa siedziba Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Zdaniem prezydent miasta i większości radnych w ten sposób szkoła „Drzewna” został uratowana. Odmienną opinię na ten temat mają uczniowie szkoły, ich rodzice i nauczyciele. Według nich jest to ukryta likwidacja placówki.

Łomżyńska szkoła zwana potocznie „Mierniczówką”, a później „Przemysłówką” lub „Drzewną” powstała w 1919 roku. Państwowa Szkoła Miernicza była jedną z pierwszych tego typu szkół w kraju. Istniała 15 lat. W 1923 roku utworzono w niej Wydział Leśny, który czynny był tylko jeden rok. W 1924 roku powołano wydział Przemysłowo Leśny przekształcony z czasem w szkołę o kierunku drzewnym, istniejącą w różnych formach organizacyjnych do dnia dzisiejszego.

Aktualnie szkoła oferuje takie kierunki szkolenia jak:
Technikum:
- technik technologii drewna
- technik ochrony środowiska
- technik geodeta

Liceum profilowane:
- leśnictwo i technologia drewna
- kształtowanie środowiska

Szkoła zawodowa:
- stolarz
- cieśla
- dekarz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz