/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hardex opublikował wyniki za III kwartał 2008 roku

Hardex

Autor:
Źródło: Hardex
Data: 2008-11-06


Giełdowy producent płyt pilśniowych wypracował za 3 kwartały 2008 roku zysk netto w wysokości ponad 6,0 milionów złotych, przy przychodach ze sprzedaży przekraczających 85 milionów złotych.

- Pomimo zdecydowanie gorszej sytuacji rynkowej w porównaniu do ubiegłego roku, niekorzystnego kursu złotego do euro oraz ogólnego spowolnienia gospodarczego, z którym mamy do czynienia obecnie, wyniki spółki są zadowalające – mówi Ireneusz Kaczmarek, Prezes Hardex S.A. Możliwe one były do osiągnięcia dzięki stabilnej, wieloletniej pozycji Hardex na rynku oraz podjętym działaniom przeciwdziałającym niekorzystnym tendencjom gospodarczym – dodaje szef spółki.

Trzeci kwartał to tradycyjnie okres urlopowy, a więc okres zmniejszonego popytu. W związku z tym, Hardex wykorzystuje to do przeprowadzenia corocznego remontu maszyn i urządzeń. Z tego względu w omawianym okresie zawsze odnotowywany jest niższy wolumen sprzedaży.
 
W III kwartale 2008 roku aktywa Hardex S.A. wzrosły o około 14,1% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Na wyniki przyszłego kwartału wpływ będą mieć w dalszym ciągu koniunktura na rynku oraz zmiany kursu złotego do euro.

 

***

Hardex powstał w 1970 roku w Krośnie Odrzańskim. Jest jednym z największych w Europie producentów płyt pilśniowych twardych mokroformowanych. W roku 1992 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną.

Spółka posiada certyfikat na System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 oraz certyfikat FSC. Jest laureatem licznych konkursów i zdobywcą wielu nagród, w tym m.in. tytuł eksportera roku, przedsiębiorstwo fair play. Ponadto Hardex S.A. uczestniczy w projekcie NFB (Natural FiberBoard) Europejskiego Stowarzyszenia FEROPA, promującym ekologiczne, naturalne płyty drewnopochodne.

3 kwietnia 2008 roku Hardex zadebiutował na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz