/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Siekiera pójdzie w zapomnienie - Łuparka do drewna HSP-250

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. Communications
Data: 2008-11-06


Zbliżają się długie zimowe wieczory, które chętnie spędzamy w zaciszu domowym, przy blasku ognia w kominku. By móc się nim cieszyć w czasie niesprzyjającej aury, warto już jesienią przygotować drewno na opał. Pomoże nam w tym dostępna w nowym katalogu Łuparka do drewna firmy Proma

Łuparka HSP-250Łuparka HSP-250Fot. Proma

Najlepszym opałem do kominków jest drewno liściaste (grab, jesion, brzoza, dąb), które pali się spokojnie i równomiernie. Niezależnie od tego, jaki gatunek drzewa wybierzemy ważne jest aby podczas palenia nie dymiło. Powinno zatem być odpowiednio suche, tzn. mieć maksymalnie 15% wilgotności. W celu przyspieszenia procesu suszenia się drewna należy je rozłupać na mniejsze części. Rozdrobnione w trakcie łupania drewno zwiększa swą powierzchnię, przez którą następuje proces odparowywania wody. W ofercie firmy Proma Polska można znaleźć nieocenioną pomoc w tej pracy, zastępującą tradycyjną siekierę – Łuparkę do drewna HSP-250.

Łupanie drewna, dzięki nowoczesnej łuparce marki Proma, staje się zajęciem przyjemnym, niewymagającym dużej tężyzny fizycznej. Całą pracę wykonuje za nas maszyna, która z siłą nacisku na kłody dochodzącą do 5 ton rozdrabnia je na mniejsze części. Serce urządzenia stanowi układ hydrauliczny, który napędza silnik o mocy 1,5 kW. Maksymalna długość kłody mieszcząca się w łuparce to 520mm, przy maksymalnej średnicy 250mm.

Zwarta konstrukcja, nieduża waga i kółka ułatwiają transport urządzenia. Dla bezpieczeństwa użytkowania w Łuparce HSP-250 marki Proma zastosowano dwupunktowy włącznik, który obsługiwany jest jednocześnie obiema rękami. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nie włączymy maszyny jedną ręką trzymając drugą w niebezpiecznym polu łupania.

Siekiera pójdzie w zapomnienie - Łuparka do drewna HSP-250 (Zdjęcia: 2)

Łuparka HSP-250Łuparka HSP-250

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz