/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Frezarka górnowrzecionowa FBF-1200 i stół BX2

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-10-30


W bogatej ofercie firmy Proma Polska każdy majsterkowicz znajdzie coś dla siebie. Propozycją dla osób, które potrzebują do pracy elektronarzędzia uniwersalnego, jest zestaw składający się z Frezarki górnowrzecionowej FBF-1200 marki Ferm i stołu BX2 marki Proma.

Frezarka górnowrzecionowa FBF-1200 marki Ferm to urządzenie o bardzo szerokim i uniwersalnym zakresie zastosowańFrezarka górnowrzecionowa FBF-1200 marki Ferm to urządzenie o bardzo szerokim i uniwersalnym zakresie zastosowańFot. Proma Polska

Frezarka górnowrzecionowa FBF-1200 marki Ferm to urządzenie o bardzo szerokim i uniwersalnym zakresie zastosowań. Główne obszary działania tego elektronarzędzia to: frezowanie krawędziowe, profilowe, wpustowe, głębokie kopiowanie i rowkowanie.

Obudowa z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego kryje w sobie silnik o mocy 1200 W z płynną regulacją obrotów w zakresie 9.000-30.000/min. Regulacja ta pozwala na dostosowanie prędkości skrawania do średnicy frezu i rodzaju obrabianego materiału. Stabilność prowadzenia frezarki zapewnia prowadnica równoległa.  Precyzyjne ustalenie głębokości frezowania umożliwia nam ogranicznik mikrometryczny. Przy wykonywaniu głębokich rowków często musimy wykonywać kilka przejazdów. Idealny przy takich operacjach jest ogranicznik rewolwerowy. Łatwy dostęp do szczotek węglowych umożliwi ich wymianę nawet niedoświadczonemu majsterkowiczowi. Dodatkowo w zestawie znajduje się komplet sześciu frezów kształtowych.

Przy obróbce większych elementów drewnianych np. listew wygodniej i łatwiej jest manewrować materiałem niż narzędziem. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest Stół BX2. Wystarczy przykręcić frezarkę górnowrzecionową FBF-1200 marki Ferm do stołu a  tanim kosztem stajemy się posiadaczami frezarki dolnowrzecionowej stołowej.

Masywna, stabilna i wysoka podstawa stołu (890mm) oraz duży blat wyposażony w prowadnice równoległą i kątową sprawiają, że praca jest wygodna i precyzyjna. Dodatkowo stół BX2 wyposażony jest w kruciec z obudową, która w połączeniu z odkurzaczem przemysłowym gwarantuje czystość otoczenia i bezpieczeństwo pracy.

Stół BX2 firmy Proma dostarczany jest z płytą bez nawierconych otworów montażowych.  Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi na zastosowanie niemalże każdej frezarki górnowrzecionowej dostępnej na rynku.

Parametry techniczne:

Moc przyłączeniowa    1200W/230V

Ilość obrotów  9.000-30.000/min

Tulejki zaciskowe        6mm i 8mm

Maksymalna średnica cięcia     30 mm

Maksymalna głębokość skrawania       30 mm

masa    4.7 kg

 

Dystrybutor: Proma Polska  

Producent:  Ferm       

Cena katalogowa:

Frezarka górnowrzecionowa FBF-1200 Ferm - 291 zł brutto

Stół BX-2 – 560 zł brutto

Frezarka górnowrzecionowa FBF-1200 i stół BX2 (Zdjęcia: 3)

Frezarka górnowrzecionowa FBF-1200 marki Ferm to urządzenie o bardzo szerokim i uniwersalnym zakresie zastosowańMasywna, stabilna i wysoka podstawa stołu (890mm) oraz duży blat wyposażony w prowadnice równoległą i kątową sprawiają, że praca jest wygodna i precyzyjnaW zestawie znajduje się komplet sześciu frezów kształtowych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA