/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Najlepsze w swojej klasie

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. Communications
Data: 2008-10-23


Poza standardowymi wkrętarkami akumulatorowymi w ofercie firmy Proma Polska można znaleźć dwie wersje Wkrętarki udarowej AKU marki WORX. Obie wkrętarki charakteryzują się jednym z najwyższych momentów dokręcających w swojej klasie.

Wkrętarki udarowe AKU WU282PT i WU284PT.1 – najlepsze w swojej klasieWkrętarki udarowe AKU WU282PT i WU284PT.1 – najlepsze w swojej klasieFot. Proma Polska

Poza standardowymi wkrętarkami akumulatorowymi w ofercie firmy Proma Polska można znaleźć dwie wersje Wkrętarki udarowej AKU marki WORX. Obie wkrętarki  charakteryzują się jednym z najwyższych momentów dokręcających w swojej klasie.

Wkrętarka akumulatorowa marki WORX dostępna jest w dwóch wersjach. Podstawowa WU282PT wyposażona jest w akumulator 12V Ni-Cd o pojemności 2.2Ah. Wersja mocniejsza WU284PT.1 posiada akumulator 18V Ni-MH. o pojemności 2.6Ah. Akumulatory wykonane w technologii niklowo-wodorowej charakteryzuje duża żywotność i krótki czas ładowania.

 Wkrętarki akumulatorowe marki Worx wyposażone są w przekładnię udarową, która pozwala na osiągnięcie maksymalnego momentu dokręcenia na poziomie 100Nm (w przypadku WU282PT) i 130Nm (w modelu WU284PT.1). Parametry te gwarantują optymalny rezultat wkręcania w metalu i drewnie. Obudowa przekładni wykonana jest z wysokociśnieniowego odlewu magnezowego. Obroty wkrętarek Worx sięgają na biegu jałowym 2.400min, a możliwa częstotliwość udarów to 3.000min.

Wkrętarki wyposażone są we wrzeciono z 1/4¨ gniazdem sześciokątnym oraz posiadają możliwość zmiany kierunku obrotów. Pole robocze urządzeń dodatkowo oświetlane jest za pomocą lampki LED, co zapewnia wyraźne widzenie przy słabym świetle otoczenia. W obudowie wkrętarek marki WORX znajduje się magazynek na bity oraz pole magnetyczne do przytrzymywania pr. wkrętów.

Wkrętarki udarowe marki Worx są kompaktowymi i wydajnymi urządzeniami przeznaczonymi do najbardziej wymagających prac. Idealne do wkrętów o dużej średnicy używanych przy montażu konstrukcji drewnianych i metalowych. Stosunkowo nieduża waga narzędzi wypływa na komfort pracy, a uchwyt pokryty gumą daje pewność chwytu.

Oba modele dostarczane są z szybką ładowarką posiadającą funkcję naprawy akumulatorów (czas ładowania to 1 godzina) i dwoma akumulatorami. Dynamiczny proces dostosowania napięcia podczas pracy ładowarki pozwala na zwiększenie żywotności akumulatora nawet o kilkaset procesów ładowania. Zestaw dostarczany jest w walizce.

 

Parametry techniczne: Wkrętarka udarowa AKU marki Worx

Parametry

WU282PT

WU284PT.1

Napięcie znamionowe aku

12 V

18 V

Pojemność akumulatora

2.2Ah Ni-Cd

2.6Ah Ni-MH

Maks. moment dokręcania

100 Nm

130 Nm

Liczba obrotów

0-2.400 min

0-2.400 min

Liczba uderzeń

0-3.000 min

0-3.000 min

Mocowanie narzędzi

1/4¨ gniazdo 6-kątne

1/4¨ gniazdo 6-kątne

Regulacja obrotów

TAK

TAK

Czas ładowania

1 godzina

1 godzina

Zmiana kierunku obrotów

TAK

TAK

Waga

1.75 kg

1.95 kg


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz