/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Najlepsze w swojej klasie

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. Communications
Data: 2008-10-23


Poza standardowymi wkrętarkami akumulatorowymi w ofercie firmy Proma Polska można znaleźć dwie wersje Wkrętarki udarowej AKU marki WORX. Obie wkrętarki charakteryzują się jednym z najwyższych momentów dokręcających w swojej klasie.

Wkrętarki udarowe AKU WU282PT i WU284PT.1 – najlepsze w swojej klasieWkrętarki udarowe AKU WU282PT i WU284PT.1 – najlepsze w swojej klasieFot. Proma Polska

Poza standardowymi wkrętarkami akumulatorowymi w ofercie firmy Proma Polska można znaleźć dwie wersje Wkrętarki udarowej AKU marki WORX. Obie wkrętarki  charakteryzują się jednym z najwyższych momentów dokręcających w swojej klasie.

Wkrętarka akumulatorowa marki WORX dostępna jest w dwóch wersjach. Podstawowa WU282PT wyposażona jest w akumulator 12V Ni-Cd o pojemności 2.2Ah. Wersja mocniejsza WU284PT.1 posiada akumulator 18V Ni-MH. o pojemności 2.6Ah. Akumulatory wykonane w technologii niklowo-wodorowej charakteryzuje duża żywotność i krótki czas ładowania.

 Wkrętarki akumulatorowe marki Worx wyposażone są w przekładnię udarową, która pozwala na osiągnięcie maksymalnego momentu dokręcenia na poziomie 100Nm (w przypadku WU282PT) i 130Nm (w modelu WU284PT.1). Parametry te gwarantują optymalny rezultat wkręcania w metalu i drewnie. Obudowa przekładni wykonana jest z wysokociśnieniowego odlewu magnezowego. Obroty wkrętarek Worx sięgają na biegu jałowym 2.400min, a możliwa częstotliwość udarów to 3.000min.

Wkrętarki wyposażone są we wrzeciono z 1/4¨ gniazdem sześciokątnym oraz posiadają możliwość zmiany kierunku obrotów. Pole robocze urządzeń dodatkowo oświetlane jest za pomocą lampki LED, co zapewnia wyraźne widzenie przy słabym świetle otoczenia. W obudowie wkrętarek marki WORX znajduje się magazynek na bity oraz pole magnetyczne do przytrzymywania pr. wkrętów.

Wkrętarki udarowe marki Worx są kompaktowymi i wydajnymi urządzeniami przeznaczonymi do najbardziej wymagających prac. Idealne do wkrętów o dużej średnicy używanych przy montażu konstrukcji drewnianych i metalowych. Stosunkowo nieduża waga narzędzi wypływa na komfort pracy, a uchwyt pokryty gumą daje pewność chwytu.

Oba modele dostarczane są z szybką ładowarką posiadającą funkcję naprawy akumulatorów (czas ładowania to 1 godzina) i dwoma akumulatorami. Dynamiczny proces dostosowania napięcia podczas pracy ładowarki pozwala na zwiększenie żywotności akumulatora nawet o kilkaset procesów ładowania. Zestaw dostarczany jest w walizce.

 

Parametry techniczne: Wkrętarka udarowa AKU marki Worx

Parametry

WU282PT

WU284PT.1

Napięcie znamionowe aku

12 V

18 V

Pojemność akumulatora

2.2Ah Ni-Cd

2.6Ah Ni-MH

Maks. moment dokręcania

100 Nm

130 Nm

Liczba obrotów

0-2.400 min

0-2.400 min

Liczba uderzeń

0-3.000 min

0-3.000 min

Mocowanie narzędzi

1/4¨ gniazdo 6-kątne

1/4¨ gniazdo 6-kątne

Regulacja obrotów

TAK

TAK

Czas ładowania

1 godzina

1 godzina

Zmiana kierunku obrotów

TAK

TAK

Waga

1.75 kg

1.95 kg


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA