/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ro-Ma w Azji

Zakłady Narzędzi Skrawających Ro-Ma

Autor: Iwona Paczuska (opr. JR)
Źródło: Zakłady Narzędzi Skrawających Ro-Ma
Data: 2008-10-16


Piękne krajobrazy, zapach orientu, kolonialne zabytki i drapacze chmur - Malezja, państwo w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo. Tam właśnie na wrześniowych targach ASEANWOOD WOODTECH zagościła podwarszawska Ro-Ma.

Zakłady Narzędzi Skrawających gościły na wystawie na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala LumpurZakłady Narzędzi Skrawających gościły na wystawie na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala LumpurFot. Ro-Ma

Tegoroczna 6 edycja targów ASEANWOOD WOODTECH zgromadziła ponad 400 wystawców z 25 krajów na powierzchni 15 000 m2. Międzynarodowe targi przemysłu drzewnego, tartacznictwa i meblarstwa odbywają się raz na 3 lata w Kuala Lumpur, w PUTRA WORLD TRADE CENTRE. Jest to najważniejsza wystawa o tej tematyce w Malezji. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach: 24-28 września.

Najliczniej wśród wystawców reprezentowana była oczywiście Malezja, jednakże Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Tajwan i Chiny też zgromadziły dość licznie grono wystawców. Ro-Ma była jedyną firmą z Polski obecną na tych targach, a jej przedstawiciele jedynymi obecnymi tam Polakami. Biorąc pod uwagę termin targów, ten brak polskich akcentów nie dziwi. W tym samym czasie odbywały się targi w Kijowie, w Białorusi, a cały wrzesień obfitował w liczne imprezy targowe w Europie.

Zakłady Narzędzi Skrawających Ro-Ma gościły na wystawie na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala Lumpur. Za zaproszenie, organizację i okazane wsparcie bardzo dziękujemy Ambasadzie, a w szczególności Konsulowi Panu Czesławowi Klimczakowi – mówi Prezes Zakładów Roman Słupecki. Spotkaliśmy się tam z bardzo ciepłym przyjęciem, kompleksową organizacją i pomocą - dodaje Prezes. Była to pierwsza wizyta firmy Ro-Ma w Azji.

Wybrano Malezję, gdyż Polska jest jednym z jej największych partnerów gospodarczych z grupy krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Malezja jest krajem o gospodarce rynkowej, z dominującym udziałem sektora korporacyjnego, nie odbiegającym od krajów rozwiniętych. Wysoki import zarówno półproduktów, jak i wyrobów gotowych otwiera możliwości zaistnienia polskich firm na malezyjskim rynku. Dni spędzone w tym azjatyckim państwie, obserwacje jakie w trakcie nich poczyniono potwierdziły potencjał tego kraju. Targi odwiedzane były przez profesjonalistów, znających tematykę, Ro-Ma spotkała się z dość szerokim zainteresowaniem w zakresie pił taśmowych i tarczowych do drewna. Nawiązano wiele kontaktów stwarzających szanse na zaistnienie Spółki na azjatyckim rynku.

Organizatorom targów należą się szczególne gratulacje za wieczór targowy dla wystawców. Tak perfekcyjnie zorganizowanych, z tak ciekawym i obszernym planem wydarzeń, imprez dla wystawców nie spotyka się czesto. Wieczór ten był okazją do obserwacji różnic kulturowych, do zapoznania się z obyczajami różnych narodowości, także tymi codziennymi, a nie tylko biznesowymi. Tych biznesowych różnic nie jest zresztą tak wiele, zapewne ze względu na to, iż Malezja była kolonią brytyjską. Klimat, egzotyka – to właśnie wyróżnia ten kraj, a także ogromna serdeczność ludzi. Infrastruktura, kwestie rozwiązań komunikacyjnych – mogą służyć Polsce za przykład do naśladowania.

 

Ro-Ma Zakłady Narzędzi Skrawających Sp. z o.o. to wiodący producent pił do drewna w Polsce. Od 34 lat dostarcza Klientom produkty najwyższej jakości. Specjalizuje się w produkcji pił do drewna: taśmowych, stolarskich i szerokich tartacznych. W swej ofercie ma też wiele usług. W ubiegłym roku Spółka poczyniła szeroki zakres inwestycji w park maszynowy,  produkcja  narzędzi odbywa się w najnowocześniejszej fabryce w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Czytaj także:

 

Nowa grupa asortymentowa w ofercie Ro-MA - Oferta pił tarczowych

Droga pełna zmian - Rozmowa z Maciejem Słupeckim, wiceprezesem firmy Ro-Ma

Osiągneliśmy już światowy poziom - Rozmowa z Romanem Słupeckim, prezesem spółki Ro-Ma

Modyfikowany ząb - Oferta usług

Fabryka w Siestrzeni - Nowa siedziba Firmy Ro-Ma

RO-MA Gazelą Biznesu - Nagrody

Ro-Ma w Azji (Zdjęcia: 7)

Zakłady Narzędzi Skrawających gościły na wystawie na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala LumpurRo-Ma była jedyną firmą z Polski obecną na tych targachTegoroczna 6 edycja targów zgromadziła ponad 400 wystawców z 25 krajów na powierzchni 15 000 m2Targi odwiedzane były przez profesjonalistów, znających tematykę, Ro-Ma spotkała się z dość szerokim zainteresowaniem w zakresie pił taśmowych i tarczowych do drewnaPiękne krajobrazy, zapach orientu, kolonialne zabytkiKuala Lumpur, MalaysiaKuala Lumpur, Malaysia

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz