/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Proces odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP we Wrocławiu

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-10-14


Firma NEPCon sp. z o.o., przedstawiciel programu certyfikacyjnego SmartWood przeprowadzi procesu odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP we Wrocławiu. Rozpoczęcie auditu recertyfikującego planowane jest na 17 listopada 2008 r.

Ogólna powierzchnia RDLP we Wrocławiu, wg stanu na koniec 2003 r., wynosi 556 275 ha, z tego 522 550 ha to powierzchnia leśna, a 33 725 ha – powierzchnia nieleśna.

SmartWood, reprezentowany w Skandynawii oraz Europie Środkowej i Wschodniej przez NEPCon, przeprowadził ocenę gospodarki leśnej i przyznał certyfikaty w RDLP w Poznaniu, Pile, Łodzi, Radomiu, Zielonej Górze, Olsztynie oraz Leśnym Zakładom Doświadczalnym w Rogowie, Siemianicach, Krynicy i Murowanej Goślinie jak również w ponad 150 firmach przemysłu drzewnego.

Wcześniejszy proces certyfikacji FSC w RDLP we Wrocławiu był prowadzony w ramach programu Qualifor przez SGS Polska. Firma ta jednak od 15 kwietnia 2008 r. posiada zawieszoną akredytację FSC dla nadawania certyfikatów dla przemysłu drzewnego oraz gospodarki leśnej, z powodu poważnego naruszenia procedur certyfikacyjnych.

Certyfikacja RDLP we Wrocławiu będzie prowadzona według Przejściowego Standardu SmartWood dla Polski SW-STD-POL-2007-09, który jest dostępny na stronie internetowej NEPCon (http://www.nepcon.pl/ w dziale „Dokumenty”). W ramach rozpoczętej publicznej konsultacji zespół SmartWood przyjmie wszelkie komentarze dotyczące używanego standardu i gospodarki leśnej prowadzonej przez RDLP we Wrocławiu. Więcej informacji o procesie certyfikacji RDLP 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz