/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Giełdowy kryzys zmiania plany grupy Trion

Trion

Autor: dja
Źródło: Trion
Data: 2008-10-14


Ze względu na sytuację giełdową, Trion odkłada plany przejęć dwóch czeskich spółek. Główną przyczyną jest spadek wartości akcji spółki jaki miał miejsce w ostatnim czasie.

Trion prowadził z rozmowy z funduszem Novy Fund, który miał objąć akcje firmy i zostać jej znaczącym akcjonariuszem. W zamian za to fundusz miał wnieść do spółki dwie czeskie firmy działające na rynku stolarki otworowej.

"Proces due diligence czeskich spółek został zakończony. Wszystko do zawarcia transakcji jest przygotowane, czekamy tylko na poprawę sytuacji na rynkach" - powiedział na konferencji prasowej Marek Grzona, prezes spółki.

Przyczyną jest obecny kurs akcji Trion SA. Według zarządu realna wartość akcji spółki to ponad 2 zł. Obecnie parkiet wycenia je poniżej 80 gr.

W IV kwartale firma zamierza rozpocząć inwestycje związane z rozwojem produktów aluminiowych - budowę, wartej 8 mln zł, malarni i cynkowni ogniowej. Środki na ten cel pochodzić będą z własnej kieszeni (3 mln zł), kredytów i unijnych dotacji.

Przewidywany spadek zamówień ze strony deweloperów, spółka zamierza zniwelować przez skupienie się na pozyskiwaniu zamówień z przetargów publicznych i sprzedaży przez markety budowlane.

Obecnie Trion najwyższą rentowność osiąga na produkcji stolarki drewnianej. Przychody z tego segmentu stanowią ok. 30% sprzedaży.

Prezes spółki poinformował, że prowadzi rozmowy na temat przejęcia francuskiej spółki transportowej działającą na rynku zachodnioeuropejskim, głównie we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. "Jeśli rozmowy będą się dobrze toczyły, to do akwizycji może dojść jeszcze w tym roku" - powiedział.

W 2008r. Grupa Kapitałowa Trion SA planuje uzyskać przychody na poziomie 120 mln zł. W skład grupy wchodzą: Synergis (konstrukcje aluminiowe), Humdrex (stolarka otworowa z drewna), Intur (stolarka otworowa z PVC), Intur KFS (transport, logistyka, produkcja palet) oraz Orion+ (konstrukcje stalowe).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz