/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hardex S.A. odpowiada na wymagania branży motoryzacyjnej

3K Projects

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: 3K Projects
Data: 2008-10-13


Przedsiębiorstwa branży meblarskiej to najważniejsza grupa odbiorców Hardexu. W roku 2007, w porównaniu do 2006, wzrósł udział sprzedaży do tej gałęzi przemysłu. Tendencja taka obserwowana jest również w pierwszym półroczu 2008.

  Pozostałą grupę kontrahentów stanowią odbiorcy z innych branż m. in. z branży motoryzacyjnej. Spółka w ten sposób stara się dywersyfikować swój rynek zbytu. Udział sprzedaży do tej grupy utrzymywany jest na stałym poziomie.

Parametry fizyko-mechaniczne produkowanych przez Hardex S.A. płyt, umożliwiają ich zastosowanie m. in. w branży motoryzacyjnej. Giełdowy producent jest dostawcą płyt pilśniowych stosowanych w konstrukcji elementów samochodowych. Płyty pilśniowe twarde mokroformowane stosowane są tu na przykład jako przykrywki koła zapasowego auta, po uprzednim  nadaniu odpowiedniego kształtu poprzez sztancowanie i powleczeniu ich materiałami wykończeniowymi.

Hardex S.A. od kilku lat zaopatruje w taki asortyment odbiorców krajowych i zagranicznych. Są to przedsiębiorstwa kooperujące z producentami samochodów.

Płyty pilśniowe produkowane w Hardex S.A., używane są również do produkcji opakowań, drzwi, galanterii drzewnej i zabawek.

- W 2007 roku nasz udział w ogólnej produkcji krajowej wynosił 28%, a w produkcji płyt pilśniowych twardych lakierowanych ponad 40%. Naszym zasadniczym rynkiem zbytu są przedsiębiorstwa przemysłu meblarskiego. Staramy się jednak odpowiadać na zapotrzebowanie również innych segmentów rynku – mówi Ireneusz Kaczmarek, prezes Hardex S.A. 

***

Hardex  powstał w 1970 roku w Krośnie Odrzańskim. Jest jednym z największych w Europie producentów płyt pilśniowych twardych mokroformowanych. W roku 1992 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną.

Spółka posiada certyfikat na System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 oraz certyfikat FSC. Jest laureatem licznych konkursów i zdobywcą wielu nagród, w tym m.in. tytuł eksportera roku,  przedsiębiorstwo fair play. Ponadto Hardex S.A. uczestniczy w projekcie NFB (Natural FiberBoard) Europejskiego Stowarzyszenia FEROPA, promującym ekologiczne, naturalne płyty drewnopochodne.

3 kwietnia 2008 roku Hardex zadebiutował na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz