/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zanikanie lasów droższe od krachu finansowego

TVN24.pl

Autor: jak/TR
Źródło: TVN24.pl
Data: 2008-10-10


Światowa gospodarka traci więcej pieniędzy na znikaniu lasów niż na obecnym kryzysie bankowym - wynika ze zleconych przez Unię Europejską badań. Suma mieści się w przedziale od 2 aż do 5 biliardów dolarów.

Lasy są nie tylko piękne, mają też realną i wielką wartośćLasy są nie tylko piękne, mają też realną i wielką wartośćFot. sxc.hu

Co gorsza, stwierdził odpowiedzialny za badania Pavan Sukhdev, te straty nie tylko są większe od krachu na rynku finansowym, ale powtarzają się każdego roku. - Zatem o ile według różnych kalkulacji Wall Street straciło w sektorze finansowym 1-1,5 biliarda dolarów, o tyle w rzeczywistości tracimy naturalny kapitał o wielkości co najmniej 2-5 bilardów dolarów każdego roku - ocenił Sukhdev. (Biliard to jedynka i 15 zer).

Sumę tę ustalono na podstawie wartości zadań, które spełniają lasy, takich jak dostarczanie czystej wody czy absorbowanie dwutlenku węgla.

Raport jest szeroko dyskutowany na sesjach World Conservation Congress [Światowego Kongresu Ochrony Przyrody] odbywającego się właśnie w Barcelonie. Pracujący na rzecz ochrony środowiska naturalnego dostrzegli w nim sposób na przekonanie polityków do położenia większego nacisku na ekologię i obranie innego kierunku. Takiego, który nie stałby pod znakiem wciąż postępującego niszczenia przyrody i zapisywaniu kolejnych gatunków na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem.

jak/TR

Artykuł TVN24.pl >>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz