/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Przygotuj swój ogród do zimy - Piły proste Ferm

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-10-08


By nasz ogród na wiosnę ponownie rozkwitł feerią barw, musimy przygotować go do zimnych miesięcy. Drzewa i krzewy wymagają przycinania, a tylko użycie odpowiednich narzędzi gwarantuje nam, że zrobimy to fachowo. Piły proste marki Ferm to szybki, łatwy i tani sposób na porządki w ogrodzie.

Fot. Proma Polska

Rośliny przechodzą jesienią w stan spoczynku i właśnie wtedy można bezpiecznie przeprowadzić zabieg przycinania ich pędów. Przycina się głównie młode drzewa, w celu uformowania ich sylwetki. Późniejsze przycinanie należy generalnie ograniczyć do usuwania odrośli korzeniowych oraz suchych i chorych gałęzi. Szczególnie w przypadku drzew owocowych przeprowadza się zabieg prześwietlania korony.

Idealnymi narzędziami do przeprowadzania tego typu prac są Piły proste marki Ferm dostępne w asortymencie Proma Polska.

Model FRS 710 to piła napędzana silnikiem komutatorowym o mocy 710W. Posiada ona płynną regulacje obrotów silnika w zakresie 600-2.500/min, co pozwala na dostosowanie parametrów do twardości przecinanego materiału.

Nowością w ofercie Proma Polska jest mocniejszy model Piły prostej – FRS 800K charakteryzujący się lepszymi parametrami cięcia. Można nią przecinać drewno i tworzywa sztuczne do 150mm, a także stal do 3mm. Urządzenie wyposażone w silnik komutatorowy o mocy 800W z płynna regulacja obrotów w zakresie 600-2500/min. W obu modelach występuje duży skok brzeszczotu (30mm), co przy cięciu drewna ma duże znaczenie.

Piły dostarczane są w poręcznej walizce z kluczem i dwoma brzeszczotami. Co ważniejsze, znormalizowany system mocowania narzędzi pozwala na zastosowanie szerokiej gamy brzeszczotów dostępnych na rynku.

Piły proste Ferm to narzędzia wszechstronne, można nimi ciąć zarówno detale o przekroju okrągłym jak i powierzchnie płaskie. W tym drugim przypadku można używać ich jako wyrzynarki do skomplikowanych kształtów. Piłą tą można także ciąć w miejscach, do których jest dostęp tylko z jednej strony np. korzenie lub gałęzie z drzewa sąsiada. Idealna do cięcia drewna, metalu oraz wszelkiego typu pracach ciesielskich. Przewagą pił prostych nad szlifierkami kątowymi jest fakt, że nie iskrzą one podczas cięcia.

Nareszcie w szybki, tani i prosty sposób możemy zadbać o nasz ogród. W asortymencie firmy Proma Polska znajdziemy piły do ścinania gałęzi, odkurzacze ogrodowe do zdmuchiwania liści, a także kosiarki i podkaszarki do koszenia trawy.

Producent:          Ferm

Cena katalogowa:  FRS-710 – 293 zł brutto

                                   FRS-800K – 349 zł brutto

Parametry techniczne:

Parametr

RFS-710

FRS-800K

Moc przyłączeniowa

710W/230V

800W/230V

Ilość skoków

600-2.500/min.

600-2.500/min.

Oscylacja brzeszczotu

30 mm

28 mm

Maksymalna głębokość cięcia

Drewno:

Metal:

115 mm

3 mm

150 mm

3 mm

Masa

3.3 kg

3.8 kg

Przygotuj swój ogród do zimy - Piły proste Ferm (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA