/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Masonite zamyka zakłady produkcyjne

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2008-10-09


Kanadyjski producent drzwi i płyt do ich produkcji - Masonite International - w drugim kwartale 2008 roku zamknął kolejne trzy zakłady produkcyjne w Ameryce Północnej.

Fot. Masonite

Likwidacja produkcji jest częścią programu restrukturyzacyjnego jaki został rozpoczęty jesienią 2007 roku po utracie zamówień z The Home Depot Inc - amerykańskiej sieci sklepów branży "zrób to sam".

W ciągu niecałego roku Masonite zamknął dziesięć zakładów produkcyjnych.

Firma Masonite została założona w 1925 r. w miejscowości Laurel w Stanach Zjednoczonych. Założycielem Masonite był William H. Mason ekspert w zakresie produktów drewnopochodnych. Okres od założenia Spółki Masonite poprzez lata po drugiej wojnie światowej to czas ciągłych poszukiwań, ulepszeń i tworzenia nowej, opatentowanej technologii w zakresie produkcji twardej płyty pilśniowej, płyty będącej jednym z podstawowych komponentów w procesie produkcji drzwi.

W kwietniu 2005 r. większościowym akcjonariuszem Masonite International Corporation został fundusz inwestycyjny Kohlberg Kravis Roberts & Co. L.P. (KKR). Grupa Masonite to ponad 75 zakładów zlokalizowanych w 12 krajach. Grupa Masonite specjalizuje się w segmencie stolarki okiennej, drzwiowej i elementach wykończenia wnętrz.

W Polsce Grupa jest obecna poprzez MASONITE PL sp. z o.o z zakładem produkcyjnym w Jaśle.

W pierwszej połowie 2008r. Grupa Masonite uzyskała przychody w wysokości 972 mln USD wobec 1158,3 mln USD w tym samym okresie czasu roku 2007. Grupa zanotowała stratę netto w wysokości 716,2 mln USD wobec zysku netto na poziomie 2,4 mln USD rok wcześniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA