DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

PAGED: nabycie aktywów finansowych o znacznej wartości

Autor:
Źródło:
Data: 2005-02-08


Emitent - PAP - wtorek, 8 lutego - Raport bieżący
Raport bieżący 17 / 2005

Zarząd "Paged" S.A. informuje, że w dniu wczorajszym otrzymał informację o nabyciu w dniach od 4 stycznia do 4 lutego br. przez spółkę "Paged Handel" S.A. z siedzibą w Warszawie 30 udziałów o wartości nominalnej 500,00 zł każdy w spółce Przemysł Płyt Drewnopochodnych POLPŁYT Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej PPD Polpłyt).

"Paged Handel" S.A. zakupiła ww. udziały od 9 podmiotów (niepowiązanych ze spółkami Grupy Kapitałowej "Paged" S.A.) za łączną kwotę 137,5 tys. zł (średnia cena wyniosła 4583,33 zł za 1 udział).

Nabyte udziały stanowią 35,7% kapitału zakładowego spółki PPD Polpłyt. Każdy udział daje prawo do jednego głosu na zgromadzeniu wspólników spółki. Spółka PPD Polpłyt prowadzi działalność usługowo - handlową w zakresie: płyt wiórowych, płyt pilśniowych, sklejek, płyt stolarskich, postformingów, płyt OSB, płyt MDF i obrzeży.

"Paged Handel" S.A., która nabyła udziały ze środków własnych, zamierza kontynuować działalność spółki PPD Polpłyt, traktując udziały w tym podmiocie jako lokatę długoterminową. "Paged Handel" S.A. z siedzibą w Warszawie jest spółką zależną od "Paged" S.A. Ponadto Prezes Zarządu "Paged" S.A. Pan Edmund Mzyk oraz Prokurent Spółki Pan Sebastian Kuciński zasiadają w Radzie Nadzorczej "Paged Handel" S.A. "Paged" S.A. posiada 20 udziałów, a "Paged Sklejka" S.A. z siedzibą w Morągu 1 udział w PPD Polpłyt. Łącznie spółki Grupy Kapitałowej "Paged" S.A. posiadają 51 udziałów PPD Polpłyt stanowiących 60,71% kapitału zakładowego i udziałów w głosach na zgromadzeniu wspólników spółki. Nabyte aktywa zostały uznane za aktywa o znacznej wartości, gdyż stanowią ponad 20% kapitału zakładowego PPD Polpłyt.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz