/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Zakończyły się 28 Mistrzostwa Świata Drwali

HUSQUARNA

Autor: opr. PR
Źródło: HUSQUARNA
Data: 2008-10-08


Kadra Narodowa już wróciła do kraju… Zakończyły się tegoroczne 28 Mistrzostwa Świata Drwali zorganizowane w Niemczech. Polska Reprezentacja była na nich obecna prawie po 20-latach przerwy. Nasi zawodnicy wzięli udział we wszystkich regulaminowych konkurencjach. Jacek Stochniałek po zakończeniu jednej z konkurencji – ścinki drzewa - był na 9 pozycji.

Kadra Narodowa i Eksperci HUSQVARNAKadra Narodowa i Eksperci HUSQVARNAFot. Husqvarna

Udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata miał na celu ponowne zaznaczenie obecności Polski w międzynarodowym środowisku drwali. „Bycie na tych mistrzostwach pozwoliło zdobyć doświadczenie do dalszego trenowania drużyny- jak poprawiać wyniki , na co położyć większy nacisk żeby za 2 lata walczyć o złoty medal  w Chorwacji ! -  powiedział Robert Kujawiak, ekspert firmy HUSQVARNA  i koordynator Kadry Narodowej. „To doświadczenie ułatwi mi dokonanie analizy moich dotychczasowych umiejętności: co jest dobre, co trzeba wytrenować, podszkolić…” - dodał najmłodszy zawodnik Mistrzostw - Dariusz Płotka.

Zmagania Polskiej Drużyny
Polska Reprezentacja podczas tegorocznych zawodów wzięła udział we wszystkich 5 obowiązkowych, indywidualnych konkurencjach oraz 1  konkurencji drużynowej.
Leszek Szala oraz Jacek Stochniałek uplasowali się  w pierwszej połowie stawki. W rezultacie ich ostateczne wyniki były zbliżone do wyników Mistrza Świata z ostatnich zawodów.


Przebieg Mistrzostw Świata

Tegoroczne zawody odbyły się w Niemczech, w parku Tripsdrill koło Stuttgardu w terminie: 2-5 października.
W pierwszym dniu - 2.10.2008 odbyła się rejestracja uczestników oraz  sprawdzenie technicznych parametrów sprzętu każdej reprezentacji. Z punktu widzenia udziału polskiej reprezentacji na zawodach  po długiej przerwie, ważne były spotkania robocze z koordynatorami drużyn w tematach dot. m.in.: regulaminu, przebiegu zawodów oraz informacje organizacyjne. Wieczorem miała miejsce ceremonia otwarcia.
W kolejnych dniach - 3-4.10.2008 uczestnicy zawodów przystępowali do poszczególnych konkurencji w losowo określonym porządku.  Przeprowadzono 4 obowiązkowe, regulaminowe konkurencje. Nasi zawodnicy rozpoczęli swój udział w Mistrzostwach  od wykonania ścinki drzew. Ponadto po raz pierwszy w historii zawodów przeprowadzono konkurencję drużynową, w której zajęliśmy 16 miejsce na 29 drużyn.
Ostatniego dnia zawodów - 5.10.2008 od rana zawodnicy zmierzyli się z kolejną konkurencją- okrzesywanie. Wieczorem odbyła się uroczysta gala, w której wzięli udział zawodnicy i goście z całego świata. Kilkaset osób wysłuchało hymnów zwycięskich drużyn i zawodników.

Najlepszymi  zawodnikami na tegorocznych mistrzostwach byli: Recher Balz ze Szwajcarii (1 miejsce),  Jarmo Laatikainen  z Finlandii ( 2 miejsce) i Aleksander Sokolov z Rosjii (3 miejsce).
Drużynowo pierwsze miejsce na podium zajął zespół z Niemiec.
 
Więcej informacji na: www.wlc-germany-2008.com

Zakończyły się 28 Mistrzostwa Świata Drwali (Zdjęcia: 4)

Kadra Narodowa i Eksperci HUSQVARNAPodczas konkurencji... (Jacek Stochniałek)Przygotowania do zawodów...W trakcie zawodów... (Jacek Stochniałek)

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

pomylone imiona [1]

Imię Andrzej jest przekręcone powinno być leszek.

leszek zawodnik kadry [1]Odpowiedz na ten komentarz2008-10-08 20:03:14

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za sprostowanie

Przepraszamy za błąd.

Dominik Jabłoński [456]Odpowiedz na ten komentarz2008-10-09 10:51:21

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA