/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Centrozap założył spółkę w Austrii

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2008-10-04


Centrozap zawiązał spółkę, poprzez którą realizować będzie projekt inwestycyjny w zakresie budowy Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna na terenie rosyjskiej Republiki Komi.

WoodInterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu (Austria) posiada aktualnie status spółki w organizacji. Centrozap SA będzie posiadał 100% udziałów w kapitale zakładowym oraz w głosach na Zgromadzeniu Wspólników. Kapitał zakładowy spółki wynosił będzie 50 tys. euro.

Centrozap poinformował, że w dniu 30 września 2008 roku zawarł ze spółką WoodInterKom Gmbh w organizacji z siedzibą w Wiedniu umowę w zakresie odpłatnego przejęcia kosztów organizacji Projektu inwestycyjnego dotyczącego budowy Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna na terenie Republiki Komi (Rosja).

Wartość umowy wynosi 2 mln euro i obejmuje wszelkie koszty organizacji w/w projektu inwestycyjnego, w tym koszty opracowań, ekspertyz, koszty finansowe, koszty transakcyjne oraz koszty obsługi prawnej.

Powyższa transakcja ma związek z planowanym przez Centrozap podwyższeniem kapitału WoodInterKom Gmbh poprzez wniesienie w formie aportu, który poddany zostanie wycenie przez biegłego sądowego powołanego przez właściwy Sąd w Austrii, aktywów związanych z Projektem Inwestycyjnym Komi.

Głównym celem zawiązania przez Centrozap SA Spółki WoodInterKom Gmbh oraz realizacja powyższej transakcji jest maksymalne ograniczenie wszelkich ryzyk realizacji Projektu inwestycyjnego Grupy Centrozap SA na rynku drewna w Republice Komi, w tym w szczególności ryzyka politycznego inwestycji.

Grupa Centrozap SA nie wyklucza również uplasowania jednej z przyszłych emisji, które stanowić będą źródło realizacji Projektu Komi, na Giełdzie w Wiedniu w perspektywie 2009 roku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA