/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Polska Kadra Narodowa już jedzie na Mistrzostwa

HUSQVARNA

Autor: opr. PR
Źródło: HUSQVARNA
Data: 2008-10-01


Już jutro – 2 października w Trippsdrill w Niemczech, rozpoczną się Mistrzostwa Świata Drwali. Zawody potrwają do 6 października. Prawie po 20-tu latach nieobecności, dzięki wspólnym staraniom: Lasów Państwowych, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych i firmy HUSQVARNA - polska kadra wystąpi w tegorocznych zawodach. Reprezentacja 4 drwali ( 3 seniorzy i 1 junior- prawdopodobnie najmłodszy uczestnik Mistrzostw) z Polski została wyłoniona podczas eliminacji, które odbyły się w czerwcu w Spychowie podczas centralnych obchodów Dni Lasu.

Nasza Kadra Narodowa
W 28. Mistrzostwach Świata Drwali weźmie udział prawie 130 zawodników z całego świata. Po prawie 20-latach nieobecności jako polska Kadra Narodowa pod patronatem HUSQVARNA wystartują:


•    Jacek Stochniałek – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Katowice,
I miejsce w eliminacjach krajowych

•    Andrzej Radzioch – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Katowice,
II miejsce w eliminacjach krajowych

•    Leszek Szala – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Katowice
 IV miejsce w eliminacjach krajowych


•    Dariusz Płotka  - najmłodszy, 18-letni zawodnik wystartuje jako junior. Uczy się i trenuje pod okiem Jana Płotki (taty) na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  Szczecinek w Nadleśnictwie Bytów.


Precyzja w każdym ruchu- konkurencje
Mistrzostwa organizowane są przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zawodów Drwali IALC. Członkami organizacji są stowarzyszenia drwali działające na terenie 22 państw. Tegoroczne zawody zostaną przeprowadzone w 6 konkurencjach. Każda z nich wymaga: refleksu, precyzji i jest udowodnieniem umiejętności zawodnika.


•    Ścinka drzew
15 metrów od drzewa zostaje wbity kołek. Zawodnik ma za zadanie obalić drzewo jak najbliżej kołka. Przez sędziów oceniana jest m.in.: precyzja, technika obalania, czas ścinki, głębokość podcięcia, kąt podcięcia, próg zabezpieczenia oraz odchylenie kłody od palika.
•    Okrzesywanie
Z umieszczonej kłody drewna należy ‘usunąć’ 30 gałęzi umieszczonych w 9 okółkach
pod różnymi kątami . Sędziowie poddadzą ocenie: jakość pracy oraz czas.
•    Przygotowanie pilarki do pracy
Zawodnik ma za zadanie przygotować pilarkę do pracy poprzez całkowitą zmianę łańcucha i prowadnicy oraz prawidłowe nałożenie nowego łańcucha. Pilarka ma być
w jak najkrótszym czasie gotowa i sprawna do użycia, bez możliwości poprawy przy następnych konkurencjach  
•    Złożona przerzynka kłód
W odpowiedni sposób zawodnik ma za zadanie odciąć krążki z 2 kłód ustawionych pod różnym kątem i wysokością nad ziemią, każdorazowo musi ciąć z góry i z dołu. Liczy się czas wykonania zadania, grubość i kąt odchylenia od 900  względem kłody, oraz różnica pomiędzy cięciami ( z góry i dołu ).
•    Dokładność przerzynki
Konkurencja polega na precyzyjnym i szybkim odcięciu krążków kłody, leżącej na pomalowanym podłożu i przykrytej z boków warstwą  30 mm ubitych trocin. Zawodnik musi odciąć krążek o grubości 30 – 80 mm, pod prawidłowymi kątami w stosunku do osi, najlepiej nie zostawiając niedopiłu. Jednocześnie draśniecie podłoża powoduje uzyskanie 0 punktów.
Dodatkowa konkurencja wprowadzona w tym roku po raz pierwszy, punktowana drużynowo poza głównym  konkursem:
•    Sztafeta
Zadaniem jest ścięcie bloków drewna i odłożenie piły w jak najszybszym czasie. Są to zawody zespołowe (4 osoby).

 

W imieniu firmy HUSQVARNA, Sponsora imprezy zapraszamy do Trippsdrill na Mistrzostwa Świata Drwali oraz do śledzenia informacji z tego wydarzenia na stronach portalu Drewno.pl.

Emocje gwarantowane!!!

Więcej informacji na: www.wlc-germany-2008.com


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA