DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

PELLETS-EXPO - 3 Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu

Autor: ctpik, opr.: JR
Źródło: CTPIK
Data: 2005-06-02


PELLETS-EXPO 15-17 czerwca 2005 Bydgoszcz, hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59

PeletPeletFot. CTPIK

 

Kilka zdań o poprzedniej edycji targów.
W 2004 roku targi PELLETS-EXPO zgromadziły trzykrotnie więcej wystawców w stosunku do roku ubiegłego. Wraz z rozwojem rynku granulatu w Polsce i rsektora odnawialnych źródeł energii, obserwujemy rozwój targów i towarzyszącej konferencji, przyciągających coraz większe ilości uczestników, przedstawicieli z branży.
Podczas towarzyszącej targom w 2004r. Konferencji „Pellety – czy nam się to opłaca, rok doświadczeń” wykładowcy mówili m.in o panujących trendach na rynku pelletów, nowoczesnych rozwiązaniach, potencjale biomasy, rozwoju rynku polskiego i aktualnej sytuacji na tle rynków europejskich, finansowaniu energetyki odnawialnej. Zaprezentowano także praktyczne doświadczenia firm np. w zakresie produkcji pelletu, czy działania kotłowni opalanej pelletem, co wzbudzało ogromne zaciekawienie słuchaczy. W konferencji uczestniczyło ponad 200 zainteresowanych tematyką osób.

 

Targi PELLETS-EXPO – jedyna tak ściśle branżowo impreza w Polsce, są doskonałym miejscem promocji nowoczesnych rozwiązań, trendów na rynku oraz wymiany doświadczeń i opinii pomiędzy specjalistami. Pozwalają zapoznać się z nowymi, ekologicznymi możliwościami np. ogrzewania obiektów nowym paliwem – użytkownikom, klientom idywidualnym, instytucjonalnym, inwestorom oraz technologii wytwarzania pelletu.
Przygotowywana wraz z ”Czystą Energią” tematyka KONFERENCJI „Pellety – czy nam się to opłaca, dwa lata doświadczeń” dotycząca rynku pelletu i odnawialnych źródeł energii z pewnością przyczyni się do poszerzenia wiedzy wszystkich uczestników targów, wywoła interesującą dyskusję. Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami.

 

Zbliża się kolejna edycja targów - PELLETS-EXPO 2005.
Do targów jeszcze kilka miesięcy. Jednak warto już teraz pomyśleć o swojej obecności na nich. PELLETS-EXPO rozpoczną się 15 czerwca 2005 roku, trwają przygotowania kolejnej edycji targów oraz imprez towarzyszących, aby urozmaicić pobyt wystawom i zachęcić jak najszersze grono do odwiedzenia. Dla potencjalnych wystawców to dobry czas, aby przeanalizować ofertę organizatora i zastanowić się nad uczestnictwem w targach PELLETS-EXPO, opracowaniem planów promocji firmy podczas trzydniowej imprezy.
Termin zgłoszeń na 3 Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu PELLETS-EXPO upływa 31 marca 2005 roku. Jeśli planujemy wziąć udział w targach, warto zgłosić się już teraz, można bowiem liczyć na niższą cenę powierzchni wystawienniczej oraz na dogodniejszą lokalizację stoiska. Formularze uczestnictwa dostępne są także na stronach www.ctpik.com.pl.

 

Myślenie o targach warto rozpocząć odpowiednio wcześniej. Dobrze też przygotować się do obecności na wystawie w sposób kompleksowy – odpowiadając sobie na szereg pytań i rozkładając działania w czasie, by uniknąć działań nie przemyślanych. Należy zastanowić się, po co nam targi, czego oczekujemy od wystawy i co chcemy osiągnąć poprzez naszą obecność na targach? Targi są narzędziem marketingowym o szerokim zastosowaniu. Pozwalają budować wizerunek firmy, kształtować opinie klientów i kontrahentów odnośnie naszej firmy, umożliwiają prezentację, testowanie oraz promocję nowych produktów. Są także świetnym miejscem do zbierania opinii na temat naszej firmy i naszych wyrobów, technologii. A co najważniejsze – targi integrują dane środowisko, branżę, umożliwiają bezpośredni kontakt z klientem, dostawcami i współpracującymi firmami oraz z konkurencją. Bezpośrednie kontakty umożliwiają partnerom gospodarczym dialog, budując pomiędzy nimi zaufanie. Takie spotkanie służy dalszemu pogłębianiu kontaktów z obecnymi i przyszłymi partnerami polskimi i zagranicznymi. Jednocześnie są okazją do nawiązania nowych, ciekawych znajomości biznesowych, które mogą skończyć się nowymi kontraktami. W ciągu kilku dni na targach możemy także zorientować się w kondycji tych, z którymi na co dzień rywalizujemy na rynku. Jeśli wiemy już, co jest dla nas najważniejsze, skupmy się na realizacji celu – zaplanujmy co i dlaczego chcemy pokazać. Jak wyróżnić się spośród innych firm i przyciągnąć gości do swojego stoiska? Warto już teraz pomyśleć, ile pieniędzy jesteśmy gotowi wydać na targową prezentację. Często wystarczy ciekawy pomysł na zaprezentowanie oferty firmy.

 

Ponadto warto porozmawiać z organizatorami targów, czy możliwe jest przygotowanie wspólnie z nimi interesujących wydarzeń na stoisku lub poza nim, które będą promowane zarówno przez organizatora targów, jak i przez nas. Może to być np. ciekawy konkurs dla zwiedzających, pokazy, występy na stoisku czy seminaria, prezentacje zorganizowane z naszym udziałem. Jedną z dodatkowych form jest także sponsoring imprez, współorganizacja wydarzeń towarzyszących targom, dodatkowa reklama w katalogu targowym (oprócz standardowego wpisu). Możliwości na wyjątkową ekspozycję i jej uzupełnienie jest wiele. Teraz jest najlepszy czas, by o nich pomyśleć.

Dobrze jest także omówić koncepcję stoiska z organizatorem, który może nam podpowiedzieć ciekawe rozwiązania, doradzić. Warto porozmawiać o dodatkowych możliwościach współpracy, przedstawić i wyjaśnić niejasności oraz zapytać o możliwości uzyskania pomocy w przypadku trudności z przygotowywaniem się do targów.

Można także pomyśleć o wzięciu udziału w Konkursie targowym o nagrodę główną targów, wyróżnienia oraz specjalne np. BAPE i Europejskiego Centrum Granulatu Drzewnego, Abrys wydawcy Czystej Energii. I Już teraz można zastanowić się, czy pośród naszych eksponatów znajdują się produkty i rozwiązania techniczne, które uznalibyśmy za godne wyróznienia.

Profesjonalnie zorganizowane targi to strategiczny instrument kreacji i promocji gospodarki. Są także rynkiem niezwykle cennej informacji biznesowej oraz zapewniają ich uczestnikom szeroki dostęp do innowacyjnych rozwiązań i międzynarodowych rynków.

Nie mamy wątpliwości. Targi przynoszą wymierne efekty. Dzięki zaplanowaniu działań przed targami, w ich trakcie i po, efekty są jeszcze większe.

 

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W TARGACH PELLETS-EXPO 2005.
e-mail: info@ctpik.com.pl ; mlepper@ctpik.com.pl www.ctpik.com.pl

 

„PELLETY – CZY NAM SIĘ TO OPŁACA, DWA LATA DOŚWIADCZEŃ”
PROGRAM KONFERENCJI
towarzyszącej 3 Międzynarodowym Targom Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu PELLETS-EXPO
organizator: CENTRUM TARGOWE POMORZA I KUJAW; współorganizator: miesięcznik CZYSTA ENERGIA

15 czerwca 2005
16 czerwca 2005 – POWTÓRZENIE
Przedstawione 15 czerwca referaty zostaną powtórzone w dniu 16 czerwca br.
Pozostawiamy Państwu do wyboru dzień uczestnictwa.
Ilość miejsc ograniczona!!
/sala konferencyjna, II poziom, hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59, Bydgoszcz/

godz. 10.00 – otwarcie targów PELLETS-EXPO dla zwiedzających
godz. 10.30 – uroczyste otwarcie targów PELLETS-EXPO
godz. 11.00 - Rozpoczęcie KONFERENCJI – powitanie i wprowadzenie do tematyki
godz. 11.05 - Rozwój rynku biomasy w Polsce – analiza wykorzystania pelet jako paliwa
doc. dr inż. Anna Grzybek, Polskie Towarzystwo Biomasy POLBIOM, Warszawa
godz. 11.40 - Jakość granulatu drzewnego: normy, wymagania, właściwości
dr inż. Edmund Wach, Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A., Gdańsk
godz. 12.15 - Możliwości produkcji pelet z wybranych roślin energetycznych
dr inż. Mariusz Stolarski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
godz. 12.50 - Energetyczne wykorzystanie i rozwój rynku granulatu drzewnego w Słowacji
Ladislav Zidek, Dyrektor Generalny Stowarzyszenia BIOMASA, Słowacja
godz. 13.20 - Rozwój rynku pelet na przykładzie doświadczeń szwedzkich,
Haken Nilsson
godz. 13.40 - Przerwa – 15 minut
godz. 13.55 - Podsumowanie projektu „Pellets for Europe” realizowanego od czerwca 2003 do maja 2004r.
dr inż. Edmund Wach, Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A., Gdańsk
godz. 14.05 - Możliwości finansowego wsparcia inwestycji z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii:
• Bank Ochrony Środowiska S.A. Oddział w Bydgoszczy, Marek A. Ramczyk, Główny Ekolog Oddziału;
• Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Roman Pawłowski, Prezes Zarządu;
• Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kujawsko-pomorski Oddział Regionalny
• Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. Oddział Regionalny

DOŚWIADCZENIA PRAKTYCZNE:
godz. 14.55 - Produkcja pelet z malwy pensylwańskiej uprawianej na 20ha plantacji
Artur Oraczewski, SEGI-AT Sp. z o.o., Warszawa
godz. 15.10 - Doświadczenia producenta pelet (produkcja ok. 6 tys. ton rocznie)
Zbigniew Skrzypczak, TASK, Kiszkowo
godz. 15.20 - Problemy z utrzymaniem jakości pelet
dr inż. Wojciech Cichy, Instytut Technologii Drewna, Poznań
godz. 15.40 - WYSTĄPIENIA PROMOCYJNE FIRM:
• Amandus Kahl GmbH & Co. KG, Niemcy
• PGK System Sp. z o.o., Osielsko
godz. 16.10 - Dyskusja, zakończenie konferencji
godz. 17.00 – Zamknięcie targów dla zwiedzających
UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST ODPŁATNY.
KOSZT UCZESTNICTWA 1 OSOBY W DANYM DNIU KONFERENCJI WYNOSI 150,00 ZŁ BRUTTO.
TERMIN ZGŁOSZEŃ: 06.06.2005r.
• UWAGA!
ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE KONFERENCJI (PRZEWIDUJEMY ZWIĘKSZENIE LICZBY REFERATÓW). STRESZCZENIA REFERATÓW ZOSTANĄ ZAMIESZCZONE W SPECJALNYM WYDANIU CZERWCOWYM M-CZNIKA „CZYSTA ENERGIA”, KTÓRY OTRZYMA KAŻDY Z UCZESTNIKÓW. (ZAPRASZAMY DO REKLAMY NA JEGO ŁAMACH!)
KARTA ZGŁOSZENIA – UCZESTNICTWA W KONFERENCJI – (W ZAŁĄCZENIU LUB DO POBRANIA NA www.ctpik.com.pl).

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA ORAZ WYKORZYSTANIA RÓŻNYCH FORM PROMOCJI PODCZAS IMPREZY!

PELLETS-EXPO - 3 Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu (Zdjęcia: 3)

Pelet

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz