/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kontrola antymonopolowa w siedzibie Veluxa

Autor: Nikki Tait
Źródło: Financial Times
Data: 2008-10-01


Przedstawiciele władz antymonopolowych wtargnęli wczoraj do siedziby duńskiego producenta okien dachowych, firmy Velux oraz biur niektórych jej dystrybutorów ponieważ istnieją podejrzenia, że firma łamała zasady konkurencji na wycenianym na 1,65 miliarda euro europejskim rynku okien dachowych.

Okno dachowe Velux z certyfikatem CEOkno dachowe Velux z certyfikatem CEFot. Velux

W oświadczeniu Komisji Europejskiej czytamy, że była to jedynie „niezapowiedziana kontrola”, która miała miejsce w siedzibie „producenta i u dystrybutorów okien dachowych i artykułów okiennych” i nie dotyczyła ona innych branż.

- Komisja ma podstawy, aby sądzić, że w firmach, w których przeprowadzono kontrolę mogło dojść do łamania przepisów antymonopolowych Traktatu WE, które zabraniają podejmowania restrykcyjnych działań i/lub nadużywania dominującej pozycji na rynku – podano w oświadczeniu.

Velux poinformował, że wśród biur, w których przeprowadzono kontrolę znalazły się oprócz centrali firmy, także jej przedstawicielstwa we Francji, Niemczech i na Węgrzech.

- Jesteśmy otwarci na działania władz antymonopolowych i dołożymy wszelkich starań do współpracy z nimi, aby pokazać, że Velux przestrzega zarówno krajowych jak i europejskich zasad konkurencji i działa zgodnie z prawem – poinformowała duńska spółka, będąca liderem na europejskim rynku okien dachowych.

Kontrola miała związek ze skargami, jakie pod adresem Veluxa od dłuższego czasu składała polska spółka z tej branży - Fakro. Firma Fakro powstała na początku lat 90. i uważana jest obecnie za drugiego co do wielkości producenta okien dachowych na świecie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA