/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stabilne wyniki Hardexu

Hardex

Autor:
Źródło: Hardex
Data: 2008-09-30


Hardex opublikował wyniki za I półrocze 2008 roku. Producent płyt pilśniowych odnotował zysk netto na poziomie 4,5 mln zł, przy przychodach przekraczających 61 mln zł. W opinii zarządu spółki to bardzo dobre wyniki, zważywszy na panującą koniunkturę na rynku.

Ireneusz Kaczmarek - Prezes Zarządu Hardex SAIreneusz Kaczmarek - Prezes Zarządu Hardex SAFot. Hardex

W porównaniu do analogicznego okresu 2007 roku, w pierwszym półroczu roku bieżącego przychody ze sprzedaży wzrosły o około 5%, przy nieznacznym spadku zysku.

- Pozycja finansowa spółki jest stabilna. Naszym zamierzeniem, w tak trudnej i bardzo różnej od ubiegłorocznej sytuacji na rynku, jest utrzymanie bezpieczeństwa i pewności funkcjonowania spółki. W dłuższej perspektywie, służyć temu mają tak znaczne nakłady inwestycyjne w firmie
- mówi Ireneusz Kaczmarek, prezes Hardex S.A.

Pierwsze półrocze to okres debiutu producenta na GPW. W związku z emisją ponad 96 tysięcy akcji serii B, podwyższono kapitał zakładowy. Dbając o poprawę jakości, stanu technicznego oraz usprawnienie zarządzania, Hardex rozpoczął realizację szerokiego planu inwestycyjnego. Obejmuje on lata 2008-2010.

Obecnie na ukończeniu jest modernizacja kotła cieplnego. W trakcie jest również realizacja przebudowy instalacji do odparowania wód technologicznych. Koszt obu inwestycji to około 9 milionów złotych.

W okresie styczeń – czerwiec spółka zmieniła strukturę sprzedaży. O około 10 punktów procentowych wzrósł udział sprzedaży na rynek krajowy, a zmniejszył się udział eksportu. Działania te mają na celu większe uniezależnienie wyników Hardexu od wpływu wahań kursu euro.

Produkcja płyt pilśniowych twardych zwykłych i twardych lakierowanych utrzymała się w pierwszym półroczu na poziomie podobnym do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wśród produktów zakładu znalazły się nowe wybarwienia, dostosowane do aktualnych potrzeb branży meblarskiej. Ten segment rynku to w dalszym ciągu główny odbiorca wyrobów Hardexu.

Analizując wyniki spółki za minione półrocze, zarząd Hardexu stwierdza, że mimo gorszej sytuacji rynkowej w bieżącym roku, wypracowane przychody i zyski są relatywnie dobre. To efekt rozważnej polityki handlowej i inwestycyjnej.

***
Hardex powstał w 1970 roku w Krośnie Odrzańskim. Jest jednym z największych w Europie producentów płyt pilśniowych twardych mokroformowanych. W roku 1992 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną.

Spółka posiada certyfikat na System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 oraz certyfikat FSC. Jest laureatem licznych konkursów i zdobywcą wielu nagród, w tym m.in. tytuł eksportera roku, przedsiębiorstwo fair play. Ponadto Hardex S.A. uczestniczy w projekcie NFB (Natural FiberBoard) Europejskiego Stowarzyszenia FEROPA, promującym ekologiczne, naturalne płyty drewnopochodne.

3 kwietnia 2008 roku Hardex SA zadebiutował na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

niech zyje autor tego artykulu!!

brawa dla Hardexu a szczegolnie osob odpowiedzialnych za kreowanie rozwaznej polityki handlowej i inwestycyjnej!

dublin [1]Odpowiedz na ten komentarz2008-10-01 10:39:30

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA