/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Jesienne wieczory w otoczeniu kolorów Dekoral

E.C.H.O Communications

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O Communications
Data: 2008-09-30


Jesień co roku urzeka nas bogactwem barw. Niezwykłe zestawienia kolorów mogą zainspirować do poszukiwania własnych rozwiązań przy projektowaniu wnętrz. Farby marki Dekoral – wielozadaniowy Power Paint, odporny na szorowanie Akrylit W, czy pachnący podczas malowania Akrotix - pozwolą zrealizować najbardziej wyszukane pomysły przy aranżacji przytulnego gniazdka, na długie jesienne wieczory.

Słoneczny blask września zachęca do spaceruSłoneczny blask września zachęca do spaceruFot. DEKORAL

Każdego roku wraz z nadejściem września odchodzi letnia beztroska. Kolejne tygodnie przynoszą oznaki nieuchronnie zbliżającej się jesieni. Wydłużające się wieczory, chłodniejsze poranki i pierwsze, żółknące na drzewach liście uświadamiają nam, że nadchodzą zimne, ponure dni. Nie zapominajmy jednak, że jesień ma dwa oblicza. Zanim zapanuje szaruga i deszczowa plucha czeka nas złota polska jesień.

Babie lato

Babie lato to czas niezwykły, wielokrotnie opisywany przez poetów i uwieczniany przez autorów dzieł malarskich. Żaden moment dwunastu miesięcy nie uświadamia nam tak bardzo nieuchronności przemian pór roku. Tęsknota za uciekającym latem miesza się z zachwytem wobec otaczającej nas eksplozji barw. Niepowtarzalne kolory farb marki Dekoral pozwolą przenieść bogactwo jesiennych odcieni do wnętrz. „Słoneczny blask” września, delikatnie rozlewający się po pokoju, zachęci do wyjścia na spacer po parku. Już od najmłodszych lat zbieranie jesiennych liści urzekało nas fascynującymi kontrastami. „Czerwień Pompei” farby Akrotix z „Beżowym kaszmirem” farby Akrylit W albo „Żółty słoneczny” z „Winogronowym” pozwolą odtworzyć w domu wyrafinowane zestawienia inspirowane naturą. „Orientalny brąz” farby Power Paint przypomni dziecięcą radość napełniania kieszeni kasztanami, z których później powstawały ludziki. Na parku jednak nasza wędrówka się nie kończy. Możemy zajrzeć do ogrodu, gdzie w jesiennej zadumie rozkwita „Złocisty szafran”, a z drzew opadają ostatnie „Dojrzałe wiśnie”.

Babie lato zachwyca bogactwem kolorów. Parki, lasy, ogrody mienią się płomykami złocistych koron drzew. Warto zainspirować się pomysłami podsuwanymi nam przez naturę, a po długim spacerze, pełnym barwnych wrażeń dobrze odpocząć, włożyć do wazonu bukiety liści i zatopić się w marzeniach. Niestety wkrótce nadejdą pochmurne dni.

Ucieczka przed chłodem

Drugie oblicze jesieni już nie olśniewa swoją magią. To czas ponurej, deszczowej pogody, przed którą chcielibyśmy uciec. Lecz wcale nie musimy uciekać tak daleko. Azylem przed jesienną pluchą może stać się nasz dom, a ciepłe, przytulne wnętrza stworzymy za pomocą farb marki Dekoral. Tak jak nasze ciała rozgrzewa gorąca herbata z miodem, podobnie farba o barwie „Miodowej” ociepli wnętrza podczas długich, jesiennych wieczorów. Zimne dni najlepiej przeczekać z dobrą książką, we wnętrzu, gdzie panuje „Gorąca bawarka” farby Power Paint albo pyszne „Capuccino” farby Akrylit W. Gdy zmorzy nas senność pomoże „Włoskie espresso” w gronie przyjaciół. Późną jesienią wiele barw pomaga oprzeć się smutkowi. Intensywna czerwień dojrzewającego w piwnicach wina, tak jak „Czerwień flamenco” na ścianach rozproszy nastrój przygnębienia. Aromat gorącej kawy z cynamonem pobudzi i pozwoli ulecieć naszym myślom na odległe, afrykańskie sawanny. Również zestawienie kolorów „Pachnącego cynamonu” i „Brzoskwiniowego pastelowego” wniesie do pomieszczeń odrobinę egzotyki.

Pora jesieni przynosi zarówno przepiękne dni babiego lata jak i szarugę. Wnętrza utrzymane w ciepłych i przytulnych barwach pozwolą przeczekać chłodne, deszczowe dni. Warto zatem sięgnąć po proponowane przez markę Dekoral kolory. Farby Power Paint, Akrylit W oraz Akrotix pozwolą nam stworzyć ciepłe i przytulne domowe zacisze, do którego chętnie będziemy uciekać przed jesienną pluchą.

Producent: PPG Industries

 

PPG jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgu. Firma PPG zarządza 150 zakładami przemysłowymi w ponad 60 - ciu krajach. Wartość sprzedaży firmy PPG ukształtowała się w 2007 r. na poziomie 11, 2 miliarda dolarów.

Firma SigmaKalon, w skład której wchodzi SigmaKalon Deco Polska, właściciel marki Dekoral, którą PPG przejęła 02.01.2008 r. odnotowała na koniec 2007 r. sprzedaż na poziomie 2, 9 miliardów dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

 

Jesienne wieczory w otoczeniu kolorów Dekoral (Zdjęcia: 3)

Słoneczny blask września zachęca do spaceruJesienne popołudnie w domowym ciepleCzerwień flamenco rozproszy smutek

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA