/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Budma 2009: Inspirowana naturą

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2008-09-29


"Inspirowane naturą" – pod takim hasłem przygotowywana jest kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-23 stycznia 2009 roku.

Zgodnie z trendami
Międzynarodowe Targi Poznańskie tradycyjnie dbają o ciekawy i aktualny program merytoryczny, zgodny z oczekiwaniami gości święta budownictwa – jak niekiedy określa się targi BUDMA. Tym razem w harmonogramie seminariów, konferencji i przestrzeni pokazowych pojawią się silne akcenty na budownictwo ekologiczne.

- Materiały i technologie pozwalające zdrowo i bezpiecznie korzystać z dzisiejszych osiągnięć architektury cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem – mówi Danuta Kubasik, dyrektor targów.

Zwiedzających zainspiruje m.in. pokazowa wioska domów drewnianych prezentująca najnowsze osiągnięcia tego rodzaju architektury. Wykorzystanie drewna w budownictwie jednorodzinnym jest bardzo popularne na rynku zachodnioeuropejskim, a w Polsce wciąż jeszcze dominują tradycyjne materiały budowlane. To właśnie one będą w centrum uwagi przestrzeni BudShow – domu pokazowego, który zostanie wykonany w całości z materiałów przyjaznych środowisku. Najnowsze rozwiązania z tej rodziny prezentowane będą w ramach ekspozycji Natura 2009 mającej postać ciekawie zaaranżowanej przestrzeni, gdzie prezentowane będą materiały pozwalające realizować projekty architektoniczne w duchu poszanowania otoczenia naturalnego.
Biznesowy charakter targów

Jak zapewniają organizatorzy, targi BUDMA 2009 zyskają na wizerunku miejsca, gdzie spotyka się świat biznesu. Z ekspozycji targów BUDMA zniknie salon Armatura i ceramika , którego zakres tematyczny przeniesiony został na targi BUDMA Interior – zaplanowane w tym samym terminie co targi MEBLE. Jak mówi Józef Szyszka, dyrektor projektu, BUDMA Interior skierowana jest przede wszystkim do odbiorców końcowych, natomiast styczniowe targi BUDMA mają charakter bardziej biznesowy i kontraktacyjny. Zupełną nowością wśród salonów targów BUDMA jest salon Drogi i chodniki skupiający specjalistyczną ofertę dla wykonawców tego typu obiektów.

Odwiedzający targi BUDMA to w większości profesjonaliści: architekci, generalni wykonawcy, osoby podejmujące kluczowe decyzje w firmach. Międzynarodowe Targi Poznańskie dbają o fachowy charakter organizowanych przez siebie wydarzeń m.in. poprzez rejestrację gości. Dla wystawców dostępna jest również usługa matchmakingu, pomagająca efektywnie zaplanować harmonogram spotkań podczas targów.

Budma Interior – gratka dla indywidualistów
Nowe wydarzenie w kalendarzu wystawienniczym Międzynarodowych Targów Poznańskich to wspaniałe źródło inspiracji dla wszystkich zajmujących się wykończeniem i urządzaniem wnętrz. W dniach od 28 do 31 maja 2008 na targach BUDMA Interior zaprezentowane zostaną najnowsze technologie oraz szeroka gama produktów stosowanych przy wykańczaniu różnego typu pomieszczeń - od podłogi, poprzez ściany i schody, aż po sufit. Nie zabraknie również wyposażenia przestrzeni funkcjonalnych w mieszkaniu, armatury łazienkowej i kuchennej, płytek ceramicznych, wykładzin podłogowych czy kominków. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będą liczne przykłady aranżacji wnętrz w strefach tematycznych, takich jak Łazienka, Kuchnia czy Podłogi.

Zakres tematyczny targów Budma Interior to idealne dopełnienie odbywających się w tym samym czasie Targów Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR 2008 oraz targów MEBLE 2008, które od lat przyciągają liderów branży i cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Targowa triada dla branży wnętrzarskiej stanowi niepowtarzalną okazję zapoznania się z kompleksową ofertą związaną z aranżacją i wykończeniem wnętrz, od stanu surowego, poprzez umeblowanie, aż po stylową dekorację.

Do Poznania jeden krok
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA cieszą się uznaniem i silną pozycją na europejskim rynku tego rodzaju wydarzeń. W Poznaniu spotkać można najbardziej liczące się firmy operujące w sektorze dostawców dla branży budowlanej. Kompleksowa oferta, liczne nowości i premiery rynkowe, a także korzystny klimat do nawiązywania kontaktów handlowych, który jest domeną Targów Poznańskich, sprawiają, że BUDMA jest licznie odwiedzana przez gości z kraju i zagranicy (65 000 zwiedzających w 2008 roku, przyp. red.). Nie bez znaczenia są również walory miasta Poznania pod względem bazy noclegowej i turystycznej, a także położenie geograficzne, łatwy dojazd samochodem, koleją, czy transportem lotniczym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz