/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Komunikat 11 - Rozpoczęte prace nad nowymi zasadami sprzedaży

PIGPD

Autor: Bogdan Czemko
Źródło: PIGPD
Data: 2008-09-25


24 września odbyło się pierwsze spotkanie zespołu roboczego, który pracować będzie nad nowymi zasadami sprzedaży drewna. O jego przebiegu informuje 11 komunikat PIGPD w sprawie protestu przemysłu drzewnego.

Fot. Drewno.pl

Poznań, 25.09.2008r.

PROTEST PRZEMYSŁU DRZEWNEGO

Komunikat nr 11

Szanowni Państwo,

 

 

Jesteśmy już po zapowiedzianym spotkaniu, zwołanym wczoraj zgodnie z uzgodnieniami z dn. 18-go września. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji i grup reprezentujących przemysł drzewny (naszej Izby, Związku Pracodawców PD, Klubu Drzewnego, stowarzyszeń reprezentujących producentów płyt, papieru, palet) przedstawiciele Lasów Państwowych, Kancelarii Premiera i ministerstw Gospodarki, Środowiska, Skarbu Państwa i Finansów oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niestety minister Michał Boni z powodu ważnych obowiązków nie mógł być obecny. W związku z tym spotkanie poprowadził dyrektor generalny LP M. Pigan, który na wstępie oświadczył, że uzgodnił z ministrem Bonim, iż program ma objąć tylko 2 punkty: prezentację rozwiązań opracowanych przez LP i odpowiedzi na pytania z tym związane. Jednak, ze względu na gości z ministerstw nie znających jeszcze tych zagadnień, krótka prezentacja miała miejsce. Następnie szybko przerwano próbę podjęcia dyskusji na temat tych propozycji autorstwa LP i ustalono, że zebrani powołują zespół w celu zebrania i opracowania pomysłów na system sprzedaży jaki powinien wejść w życie zaczynając od 2009r., zgłaszanych przez przemysł. Zgromadzony materiał (zbiera go Biuro Izby, do piątku) będzie zaprezentowany jako nasza propozycja na kolejnym spotkaniu z udziałem ministra M. Boniego, prawdopodobnie 30-go września o godzinie 17.00 w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Na roboczo ustalono, że każda z obecnych organizacji skieruje do zespołu 1 przedstawiciela, a skład uzupełnią ministerstwa, LP i UOKiK. Następnie, po wynegocjowaniu podstawowych warunków, jakie system sprzedaży musi spełnić, zespół wyłoni małą grupę roboczą, która system opracuje w bardziej szczegółowej postaci. Po niezbędnych opiniach i szerokiej konsultacji, zaproponujemy go jako podstawę zasad sprzedaży w 2009r. Prace te muszą się więc toczyć bardzo szybko.

Zarówno dyrektor generalny LP jak i przedstawiciele UOKiK zaznaczyli, że najistotniejsze jest, aby zaproponowane rozwiązania mieściły się w granicach prawa (co jest oczywiste) i zapewniały równy dostęp do rynku. Na tym spotkanie zakończono.

Przekazujemy również, że Minister Michał Boni otrzymał bardzo szeroką relację ze spotkania od przewodniczącego naszej delegacji Sławomira Wrochny, który to w rozmowie telefonicznej poinformował go, na jakim etapie aktualnie jesteśmy. Pan Minister potwierdził, że przykłada duże znaczenie do prac, jakie rozpoczął Zespół Roboczy tworzący nowe zasady sprzedaży na 2009 rok i zamierza je monitorować i wspierać.

 

.

 

Bogdan Czemko

Rzecznik Komitetu Protestacyjnego


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA