/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Oceny ryzyka drewna kontrolowanego FSC dostępne w internecie

NEPCon

Autor: opr.JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-09-25


W kwietniu 2008 FSC wprowadziło wymóg przesłania przez wszystkie jednostki certyfikujące w systemie FSC ocen ryzyka swoich klientów. Celem było zapewnienie przejrzystości systemu certyfikacji Drewna Kontrolowanego FSC.

Oceny ryzyka, przedstawione przez firmy auditowane przez NEPCon zgodnie z normą dotyczącą drewna kontrolowanego (FSC-STD-40-005 wersja 2.1), można od teraz znaleźć na stronie www.fsc-info.org. Oceny ryzyka wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa certyfikowane przez FSC do oszacowania ryzyka pozyskania surowca ze źródeł kontrowersyjnych.

Jak znaleźć oceny ryzyka


Oceny ryzyka można odnaleźć na stronie www.fsc-info.org, poprzez wyszukanie firmy, a następnie kliknięcie w jej nazwę. Wówczas otworzy się okno z trzema zakładkami. W ostatniej zakładce „reports” mogą Państwo znaleźć ocenę ryzyka w postaci pliku do ściągnięcia, jeżeli danej firmy ocena ryzyka dotyczy.

Proszę zwrócić uwagę, że ocen ryzyka wymaga się tylko od tych firm, które certyfikowane są według normy dotyczącej Drewna Kontrolowanego FSC-STD-40-005 oraz kupują drewno ze źródeł niecertyfikowanych. Baza danych FSC nie posiada obecnie funkcji filtra, umożliwiającej wyszukiwanie firm, od których wymaga się ocen ryzyka, a zatem konieczne jest przeszukiwanie firma po firmie, jeżeli chce się sprawdzić lub porównać wszystkie oceny ryzyka z danego regionu.

Ponieważ koncepcję drewna kontrolowanego FSC wprowadzono niedawno, mogą wystąpić przypadki nieprawidłowej klasyfikacji poziomu ryzyka bądź przypadki, w których oceny ryzyka pominięto. Gorąco zachęcamy wszystkich, mających uwagi dotyczące konkretnej oceny ryzyka, do natychmiastowego skontaktowania się z nami (albo z właściwą jednostką certyfikującą), w celu weryfikacji informacji.

Powiązane teksty
FSC zaostrza nadzór nad Drewnem Kontrolowanym
Drewno Kontrolowane: FSC aktualizuje wytyczne
Przypomnienie: w 2008 roku wtórni producenci i drukarze muszą postępować zgodnie z normą dotyczącą drewna kontrolowanego
Przepisy FSC dotyczące drobnych elementów – realna weryfikacja    


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA