/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mistrzostwa Świata Drwali - Emocje gwarantowane!

HUSQVARNA

Autor: opr. JR
Źródło: HUSQVARNA
Data: 2008-09-25


W dniach 2-6 października w Tripsdrill w Niemczech odbędą się Mistrzostwa Świata Drwali. Prawie po 20-tu latach nieobecności, dzięki wspólnym staraniom: Lasów Państwowych, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych i firmy HUSQVARNA - polska kadra wystąpi w tegorocznych zawodach. Reprezentacja 4 drwali ( 3 seniorzy i 1 junior ) z Polski została wyłoniona podczas eliminacji, które odbyły się w czerwcu w Spychowie podczas centralnych obchodów Dni Lasu.

Droga do Mistrzostw Świata Drwali

Mistrzostwa Świata Drwali organizowane będą już po raz 28. Odbywają się co 2 lata w innym kraju świata. W tegorocznych zawodach weźmie udział ok. 130 zawodników z ponad 30 krajów. Ostatni raz polska reprezentacja zawodowych drwali brała udział w zawodach w latach 90-tych. 

Mistrzostwa organizowane są przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zawodów Drwali IALC. Członkami organizacji są stowarzyszenia drwali działające na terenie 22 państw. Każdy członek IALC ma prawo do wystawienia drużyny 4 osobowej. 

Zawodników mistrzostw wyróżnia: profesjonalizm i precyzja. Na ostatnich Mistrzostwach Świata Drwali w 2006 roku zorganizowanych w Estonii, pierwszych osiem miejsc wygrali zawodowcy pracujący na sprzęcie firmy HUSQVARNA. Wielokrotnie w historii mistrzostw świata w zawodach indywidualnych oraz zespołowych wygrywali drwale pracujący właśnie na sprzęcie tej marki.

Tegoroczni reprezentanci Polski
Po dwudniowych zmaganiach w Spychowie, na podstawie kilku konkurencji opartych na precyzji, profesjonalizmie i dokładności, wyłoniono najlepszych zawodników. Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Niemczech, jako nasza Kadra Narodowa pod patronatem HUSQVARNA wystartują: 

 • Jacek Stochniałek – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Katowice, 
  I miejsce w eliminacjach krajowych
 • Andrzej Radzioch – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Katowice,
  II miejsce w eliminacjach krajowych
 • Leszek Szala – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Katowice
  IV miejsce w eliminacjach krajowych
 • Dariusz Płotka - najmłodszy, 18-letni zawodnik wystartuje jako junior. Uczy się i trenuje pod okiem Jana Płotki (taty) na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Szczecinek w Nadleśnictwie Bytów.


Precyzja w każdym ruchu…
Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w 5 konkurencjach. Każda z nich wymaga: refleksu, precyzji i jest udowodnieniem umiejętności zawodnika. 

 • Ścinka drzew
 • Okrzesywanie
 • Przygotowanie pilarki do pracy
 • Złożona przerzynka kłód
 • Dokładność przerzynki                                                                                
 • Sztafeta (Dodatkowa konkurencja wprowadzona w tym roku po raz pierwszy, punktowana drużynowo poza głównym konkursem)


Więcej informacji na: www.wlc-germany-2008.com oraz: www.ialc.ch/index.php/home_en.html 
HUSQVARNA - producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok: lasów, parków, ogrodów, obiektów sportowych i innych. Kilkuwiekowe doświadczenie w mechanice precyzyjnej oraz produkcji sprzętu, w połączeniu z innowacyjnymi konstrukcjami zawsze stawiały firmę w czołówce światowych producentów. Produkty są cenione przez użytkowników ze względu na ich: jakość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezawaryjność. Firma powstała w XVII wieku w Szwecji i jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw na świecie. Husqvarna obecna jest w ponad 100 krajach na całym świecie poprzez sieć swoich oddziałów i ponad 18 tysięcy punktów dilerskich. Husqvarna Poland zarządza sprzedażą i serwisem sprzętu na terenie Polski poprzez sieć około 400 dilerów na terenie całego kraju. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na: www.husqvarna.pl


Mistrzostwa Świata Drwali - Emocje gwarantowane! (Zdjęcia: 2)

Reprezentacja Polski na zawody drwali

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz