/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Adpol przesuwa debiut na GPW

Puls Biznesu

Autor: oprac. dja
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2008-09-24


Po raz kolejny termin debiutu giełdowego zmienił spółka producent stolarki budowlanej - Adpol SA. W zależności od koniunktury na parkiecie, spółka chce upublicznić swoje akcje w 2010 lub w 2011r.

Fot. Adpol

Pieniądze pozyskane z wejścia na giełdę firma chciała przeznaczyć na refinansowanie obecnych inwestycji i na akwizycje - czytamy w "Pulsie Biznesu".

- Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma firmami, ale je zawiesiliśmy. Nasz program inwestycyjny opiewa na 20 mln zł. Liczę, że z unijnych funduszy uda nam się uzyskać 8-10 mln zł. Wydamy je na park maszynowy - mówi Adam Daszkowski, prezes Adpolu.

Spółka ma zakład produkcyjny w Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie), a w nim dwie linie do wytwarzania okien drewnianych i drewniano-aluminiowych. Moce sięgają 6-7 tys. sztuk okien miesięcznie. Docelowo ma być to  10-12 tys. sztuk miesięcznie. Większość inwestycji realizowana ma być w 2009r.

Dużą wagę firma przykłada do sprzedaży zagranicznej. Do Wielkiej Brytanii trafia ok. 60% sprzedaży eksportowej realizowanej przez Adpol. Okna produkowane przez spółkę sprzedawane są również do Niemiec, Austrii, Irlandii i Islandii - Szukamy również niszowych rynków, takich jak Kazachstan - mówi prezes. Według prognoz udział eksportu w tym roku sięgnie 15-18% obrotów. To mniej niż w roku ubiegłym, głównie z powodu mocnego złotego.

- Liczę, że w przyszłym roku zwiększymy eksport o 100%. Na krajowym rynku do czerwca poprawiała się koniunktura dla okien drewnianych, ale w lipcu i sierpniu dostrzegliśmy tąpnięcie. Mam też obawy o 2009r. - komentuje Daszkowski.

Po 8 miesiącach roku dynamika sprzedaży Adpolu wyniosła 65%, Prognoza na ten rok zakłada sprzedaż 60 mln zł. W 2007r. firma miała 42,2 mln zł przychodów i 1,5 mln zł zysku netto - informuje "Puls Biznesu".

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA