/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Swedwood kontynuuje inwestycje w Wielbarku

PAP

Autor: dja
Źródło: PAP
Data: 2008-09-24


24 września otwarta została oficjalnie nowa fabryka mebli Swedwood Poland w Wielbarku. Jej budowa trwała rok i kosztowała 160 mln zł. Do 2011r. spółka, będąca produkcyjnym ramieniem koncernu IKEA, zainwestuje w Wielbarku kolejne 140 mln zł.

IKEA - Komoda z linii HemnesIKEA - Komoda z linii HemnesFot. IKEA

Fabryka mebli w Wielbarku to kolejny zakład produkcyjny Sweedwood Polska w tej miejscowości. Od ubiegłego roku działa tu jeden z największych tartaków w Polsce, w 100% przecierający drewno pochodzące z lasów północno-wschodniej Polski (RDLP Olsztyn i Białystok) oraz zakład produkcji płyt klejonych. Trwająca rok inwestycja kosztowała 160 mln zł. Zakład będzie produkował meble i elementy drewniane. M.in. będą tu produkowane meble z linii Hemnes, które będą eksportowane do sklepów Ikea na całym świecie. Obecnie zakład produkuje jedynie komody, docelowo będzie tu powstawał cały asortyment tej linii mebli. Rocznie fabryką w Wielbarku opuszczać będzie 2 mln sztuk mebli o wartości 500 mln zł.

Logo nowego zakładu - lecący bocian - ma być nawiązaniem do regionu Warmii i Mazur. "To nie tylko logo, ale i symbol zmian dla tego regionu" - powiedział Jarosław Matłach, starosta szczycieński, podkreślając, że budowa zakładu zmniejszy sięgające teraz 20% bezrobocie w powiecie.

Fabryka zatrudna ok. 500 osób, w znaczącej większości mieszkańców Wielbarka i okolic.

Swedwood Poland Wielbark jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w regionie. W warmińsko- mazurskim koncern posiada także fabrykę mebli w Lubawie, gdzie produkowane są meble z płyt drewnopochodnych.

Firma zapowiada kolejne inwestycje. "Docelowo tj. do 2011 roku chcemy zainwestować w Wielbarku kolejne 140 mln zł i zatrudnić kolejnych 300 ludzi" - powiedział PAP Marek Wróblewski, członek zarządu Swedwood Poland.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz