/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pożar lasu zagroził miasteczku

WP.PL/PAP

Autor: pmm (opr. JR)
Źródło: WP.PL/PAP
Data: 2008-09-21


Pożar lasu w Chorwacji na wybrzeżu Adriatyku dotarł do jednej z dzielnic popularnego letniska Makarska, ale został tam opanowany. Wcześniej informowano, że wobec zagrożenia pożarem zarządzono ewakuację w niektórych rejonach tej miejscowości.

Ogień przeniknął między domy w jednej z dzielnic, ale zdołano go opanować - podała agencja AFP, powołując się na telewizję chorwacką NOVA. Komendant chorwackiej straży pożarnej Mladen Jurin powiedział tej stacji, że w trakcie akcji ewakuowano dzieci, kobiety i osoby starsze, ale nikt nie ucierpiał.

Brak doniesień, by pożar zagrażał obiektom turystycznym w mieście, które jest znanym ośrodkiem turystycznym i kąpieliskiem morskim. Jurin określił jednak sytuację jako "szczególnie poważną" i powiedział, że pozostanie taka do czasu, gdy nie będzie możliwe wsparcie akcji gaśniczej z powietrza.

Pożar lasu, spowodowany prawdopodobnie awarią linii energetycznej, wybuchł w piątek wieczorem. Według ostatnich danych spłonęło już 800 hektarów lasu. Z żywiołem walczy około 300 strażaków. Rozprzestrzenianiu się ognia sprzyja silny wiatr.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz