/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zakład Przemysłu Drzewnego ŚWIERAD Sp. z o.o. z certyfikatem FSC

NEPCon

Autor: opr. JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-09-18


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit w firmie Zakład Przemysłu Drzewnego ŚWIERAD Sp. z o.o. w miejscowości Świeradów Zdrój. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-003410, obowiązujący w okresie od 01.09.2008 r. do 31.08.2013 r.

Zakład Przemysłu Drzewnego ŚWIERAD Sp. z o.o. - producent z długoletnimi tradycjami w obróbce drewna, uznany eksporter do Unii Europejskiej. Rok założenia: 1945 r., w 1995 r. firma została sprywatyzowana w Spółkę Sp. z o.o. Zakład jest położony w Sudetach, w Górach Izerskich na wysokości ponad 520 m n.p.m. Zakres działalności firmy to przede wszystkim tartacznictwo i wyroby z drewna iglastego z przeważającym udziałem górskiego świerka oraz modrzewia europejskiego.

Firma oferuje tarcicę w postaci desek, bali, krawędziaków, łat, belek i listew. Jest także producentem długich, impregnowanych elementów konstrukcyjnych, kompletnych więźb dachowych, elementów drewnianych dla budownictwa szkieletowego oraz z bali, desek podłogowych i elewacyjnych na pióro-wpust, boazerii oraz innych wyrobów z drewna. Na życzenie odbiorcy zakład może suszyć tarcicę, strugać i impregnować zanurzeniowo. Firma posiada certyfikat fitosanitarny i KD oraz atest na środek impregnacyjny.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz