/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fotele i krzesła – kolekcja 24h at work

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. Communications
Data: 2008-09-18


Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej są dla organizmu sporym obciążeniem. Aby tego uniknąć warto zwrócić uwagę na wybór odpowiednich foteli do miejsca pracy. Nowoczesne i ergonomiczne meble biurowe znajdziemy w najnowszej kolekcji „24h at work”, przygotowanej przez firmę Dziedzic.

Fotel obrotowy VegasFotel obrotowy VegasFot. Dziedzic

 

Komfort w miejscu pracy

Praca w pozycji siedzącej powoduje duże obciążenie dla dysków międzykręgowych i mięśni pleców. Zapobieganie tego typu chorobom stało się wyzwaniem dla pracodawców. Korzystając z dorobku ergonomii, czyli nauki zajmującej się dostosowaniem pracy do możliwości psychofizycznych człowieka, wielu z nich projektuje biura w ten sposób, aby zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki. Komfort w miejscu pracy wiąże się z większą wydajnością. Niezwykle istotne jest tu dobranie odpowiednich mebli biurowych, a zwłaszcza foteli. Bogaty asortyment nowoczesnych i doskonale wyprofilowanych krzeseł obrotowych oferuje firma Dziedzic w swojej najnowszej kolekcji „24h at work”.

Przeglądając nowy katalog „24h at work” znajdziemy fotele i krzesła biurowe odznaczające się nie tylko oryginalną stylistyką i funkcjonalnością, ale również wysoką ergonomią. Fotele obrotowe Cube i Active to bardzo eleganckie i oryginalnie wykończone meble. Posiadają wiele funkcji ułatwiających dopasowanie krzesła do własnych potrzeb. Regulacja wysokości oparcia oraz głębokości siedziska pomoże dostosować fotel do naszego wzrostu. Możemy także regulować kąt nachylenia siedziska wraz z oparciem tak, aby nasze ciało uzyskało jak najwygodniejsze położenie. Niezwykle istotny jest także wybór podłokietników. Podczas pracy powinniśmy utrzymywać 90-stopniowy kąt zgięcia w łokciach, aby nie przeciążać organizmu. Wybierając fotele Cube i Active z katalogu „24h at work” możemy dobrać podłokietniki posiadające regulację wysokości, albo stałe z nakładką drewnianą. 

Nowoczesne rozwiązania

Przy doborze mebli do biur czy gabinetów domowych, warto dokładnie sprawdzić czy fotel jest stabilny i czy pozwala na swobodny ruch ramion. Powierzchnia siedziska powinna być płaska, a oparcie zawierać wypukłość na wysokości lędźwi oraz wklęsłość na wysokości klatki piersiowej.  Fotele muszą także posiadać regulację wysokości siedziska oraz odchylenia oparcia.

Godny polecenia jest m.in. fotel Dominant z najnowszej kolekcji „24h at work”, który oprócz prostej, estetycznej linii wyposażony jest w mechanizmy zapewniające swobodną regulację wysokości krzesła. Technologia Epron Synchro pozwala na synchroniczne odchylenie siedziska wraz z oparciem w proporcji 1:2. Dodatkowe udogodnienia stanowią mobilne podparcia, które posiadają regulację wysokości oraz kąta nakładki podłokietnika. Niezwykle ergonomiczny jest także fotel obrotowy Vegas, gdzie  nowoczesny styl modelu idzie w parze z innowacyjnymi rozwiązaniami. Możemy tu regulować nie tylko wysokość i rozstawienie podłokietników, ale także ich głębokość. Uwagę zwraca także możliwość regulacji odchylenia i wysokości zagłówka.

Warto zadbać o zdrowie podczas godzin pracy i staranny dobór foteli, zwracając uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na ergonomię. Pomoże nam w tym najnowszy katalog „24h at work” firmy Dziedzic.

Fotele i krzesła – kolekcja 24h at work (Zdjęcia: 3)

Fotel obrotowy VegasFotel obrotowy CubeFotel obrotowy Dominant

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz