/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Do ekstremalnych zastosowań

Bosch

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: Bosch
Data: 2008-09-17


Nowe, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki firmy Bosch, w tym modele: GSR/GSB 14,4/18 VE-2 LI Professional, sprawdzają się w najtrudniejszych pracach związanych z wkręcaniem i wierceniem w drewnie i metalu, oraz przy wierceniu z udarem w murze (wariant GSB). Produkty dostępne są w sprzedaży od września.

Modele: GSR/GSB 14,4/18 VE-2 LI Professional sprawdzają się w najtrudniejszych zadaniach związanych z wkręcaniem i wierceniem w drewnie i metalu, oraz przy wierceniu z udarem w murze (wariant GSB)Modele: GSR/GSB 14,4/18 VE-2 LI Professional sprawdzają się w najtrudniejszych zadaniach związanych z wkręcaniem i wierceniem w drewnie i metalu, oraz przy wierceniu z udarem w murze (wariant GSB)Fot. Bosch

Maksymalna wytrzymałość oraz duża wartość momentu obrotowego to cechy charakteryzujące nowe akumulatorowe wkrętarko-wiertarki Bosch z serii Heavy Duty Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest wiercenie otworów i wkręcanie śrub w twardych materiałach. Są niezbędnym urządzeniem w pracy stolarza, dekarza, czy hydraulika. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 18 VE-2 LI Professional osiąga prędkość nawet 2.050 obrotów na minutę, zapewniając w ten sposób ciągłość pracy.

Do twardego wkręcania śrub o średnicy do 12 mm lub wiercenia w drewnie otworów o średnicy do 50 mm, nadaje się wkrętarko-wiertarka GSR 18 VE-2 LI Professional.  Zoptymalizowany mechanizm zapewnia szybki postęp pracy przy wierceniu zwykłym i udarowym (wersja GSB). Dzięki stopniowo zwiększanemu momentowi obrotowemu możliwe jest dopasowanie pracy urządzenia do każdego rozmiaru śruby. Szybką i wygodną pracę zapewniają ergonomiczny kształt uchwytu, niewielki ciężar oraz optymalne wyważenie.

W nowych produktach zastosowano elektroniczną ochronę silnika „Electronic Motor Protection” (EMP), która automatycznie wyłącza silnik w chwili, kiedy traci on szybkość. W ten sposób system zapewnia długą żywotność urządzenia oraz zapobiega przegrzaniu się silnika. Natomiast dzięki elastycznej i wytrzymałej obudowie „Dura Shield”, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki zachowują pełną funkcjonalność nawet po upadku z wysokości 2 metrów na beton.

 

Technologia litowo-jonowa Bosch Premium

W porównaniu z innymi akumulatorami, nowe baterie (zastosowane w wiertarko-wkrętarkach) osiągają nawet o 400 proc. dłuższą żywotność. Wynik taki uzyskano dzięki systemowi Bosch „Electronic Cell Protection” (ECP), który skutecznie chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Inną zaletą litowo-jonowej technologii Premium jest zdecydowanie dłuższy czas pracy w porównaniu z innymi akumulatorami, osiągnięty dzięki wprowadzeniu wysokowydajnych ogniw akumulatora oraz inteligentnemu zarządzaniu energią.

 

Dane techniczne

GSR 14,4/18 VE-2 LI Professional

GSB 14,4/18 VE-2 LI Professional

Napięcie akumulatora

14,4 V / 18 V

14,4 V / 18 V

Pojemność akumulatora

2,6 Ah

2,6 Ah

Maks. wartość momentu obrotowego, wkręcanie twarde

80 Nm / 88 Nm

75 Nm / 80 Nm

Maks. średnica wiercenia w drewnie

45 mm / 50 mm

40 mm / 45 mm

Maks. średnica śrub

10 mm / 12 mm

10 mm / 12 mm

Prędkość obrotowa bez obciążenia na 1. biegu

0-380 obr./min / 0-420 obr./min

0-380 obr./min / 0-480 obr./min

Prędkość obrotowa bez obciążenia na 2. biegu

0-1700 obr./min / 0-1800 obr./min

0-1700 obr./min / 0-2050 obr./min

Ciężar

2,3 kg / 2,4 kg

2,4 kg / 2,5 kg

 

 

3 lata gwarancji
Wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej Bosch objęte są trzyletnią gwarancją. Jedynym warunkiem do spełnienia jest rejestracja pod adresem www.bosch-pt.com/warranty w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.

 

Sugerowane ceny brutto (październik 2008):

- Wiertarko-wkrętarka GSR 14,4 VE-2 LI Professional   - 1377

- Wiertarko-wkrętarka GSR 18 VE-2 LI Professional  -   1585

- Wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 14 VE-2 LI Professional -  1463

- Wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 18 VE-2-LI Professional -  1646

Do ekstremalnych zastosowań (Zdjęcia: 2)

Modele: GSR/GSB 14,4/18 VE-2 LI Professional sprawdzają się w najtrudniejszych zadaniach związanych z wkręcaniem i wierceniem w drewnie i metalu, oraz przy wierceniu z udarem w murze (wariant GSB)Maksymalna wytrzymałość oraz duża wartość momentu obrotowego to cechy charakteryzujące nowe akumulatorowe wkrętarko-wiertarki Bosch  z serii Heavy Duty

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz