/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Posprzątajmy polskie lasy!

Autor: opr. PR
Źródło: Fundacja Nasza Ziemia
Data: 2008-09-16


Już w najbliższy weekend tj. 19, 20, 21 września 2008, odbędzie się po raz kolejny akcja Clean up the world - Sprzątanie świata. W Polsce akcję koordynuje po raz piętnasty Fundacja Nasza Ziemia. Jubileuszowa edycja wielkiego sprzątania odbędzie się pod hasłem "Posprzątajmy polskie lasy!"

Plakat zapowiadający akcję Sprzątanie świata - Polska 2008Plakat zapowiadający akcję Sprzątanie świata - Polska 2008Fot. Andrzej Pągowski

W tym roku chcielibyśmy szczególnie zachęcić do sprzątania naszych lasów. Dlaczego?

Są one jednym z największych skarbów przyrody w naszym kraju, z którym stykamy się praktycznie każdego dnia. Pokrywają one 28 proc. powierzchni państwa. Są one nie tylko ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale szczególnie w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Las pochłania dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe substancje na przykład pyły, produkuje tlen, stabilizuje wilgotność powietrza, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania gleby i wody, magazynuje wodę opadową i zmniejsza siłę wiatrów (w tym tornad, huraganów). Las wymaga zatem troski ze strony nas wszystkich, gdyż wszyscy korzystamy z jego dobrodziejstw.

Niestety, praktycznie na terenie całej Polski, lasy są zaśmiecane, niszczone i podpalane. Leśnicy sami nie poradzą sobie z tym problemem. Musimy Wszyscy o nie dbać i chronić.

Prosimy, aby w tegorocznej akcji Sprzątanie świata – Polska, szczególną opieką objąć właśnie lasy. Organizując akcje sprzątania, prosimy o kontakt z lokalnymi nadleśnictwami i kołami łowieckimi. Znajdziecie tam fachową pomoc oraz wiedzę jak można każdego dnia dbać o las.

Więcej informacji na temat akcji na stronach fundacji www.naszaziemia.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz