/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Piła ukosowa WU481 WORX i stojak FERM - wygoda pracy

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O Communications
Data: 2008-09-15


Proma Polska wprowadziła do swej oferty uniwersalną pilarkę do cięcia kątowego i ukośnego WU481 marki WORX. Regulowany kąt i skos cięcia tego urządzenia zapewniają szeroki zakres wykonywanych prac i zwiększają jego dokładność.

Piła ukosowa WU481 WORXPiła ukosowa WU481 WORXFot. Proma

Piła ukosowa model WU481 marki WORX to urządzenie napędzane silnikiem komutatorowym o mocy 1800 W i obrotach 5000/min. Zewnętrzny dostęp pozwala na bezserwisową wymianę szczotek węglowych. Dla wydłużenia żywotności silnika zastosowano ogranicznik prądu rozruchowego.

Stosowana średnica tarczy zewnętrznej to 254 mm i wewnętrznej 30 mm, a dodatkowa blokada wrzeciona znacznie ułatwia wymianę tarczy. Konstrukcje piły stanowi aluminiowy stół oraz magnezowa obudowa tarczy. Piła ta pozwala na odchylenie kąta cięcia od pionu  oraz skręcania tarczy +/- 45°. Obrót ten dla wygody użytkownika ma kilka punktów ustalających, które określają najczęściej używane kąty cięcia.

Stół wyposażony jest w górny docisk oraz blokadę podporu materiału. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia wykonana z wstrząsoodpornego, przeźroczystego plastiku dolna osłona tarczy, która automatycznie odsłania ją podczas cięcia. Ponadto silnik wyposażony jest w układ szybkiego wyhamowania  tarczy w momencie wyłączenia urządzenia.

Urządzenie dostarczane jest z opatentowanym wskaźnikiem laserowym, który włączany jest bezobsługowo dzięki włącznikowi odśrodkowemu, po uruchomieniu narzędzia. Takie rozwiązanie likwiduje konieczność kalibracji wskaźników i zawsze wskazuje linię cięcia tarczy.

Przecinarki tego typu są nieocenioną pomocą w zakładach stolarskich. Co ważniejsze, ze względu na swoją niewielką wagę i dużą precyzję, są niezastąpione przy montażu podłóg i mebli kuchennych.

Dla użytkowników, którzy tną długie elementy, firma Proma Polska proponuje uniwersalny stojak do piły ukośnej marki PROMA. Wielką zaletą stojaka jest możliwość dopasowania go do większości przecinarek dostępnych na rynku. Stojak jest w pełni składany i łatwy w transporcie, a jego długość nie przekracza 1220 mm.

Parametry techniczne Piły ukosowej WU481 marki WORX:

Parametr

Model WU709.1

Moc znamionowa

1800 W

Obr. na biegu jałowym

5 000 min-1

śr. tarczy

254 mm

Otwór tarczy

30 mm

Masa

15 kg

Kąt nastawienia piły

0 - 45°

 

Cena katalogowa: 

Piła ukosowa WU481 marki WORX -  1599 zł brutto

Stojak do piły ukośnej Proma –      688 zł brutto

Piła ukosowa WU481 WORX i stojak FERM - wygoda pracy (Zdjęcia: 2)

Piła ukosowa WU481 WORXStojak do piły ukosowej FERM

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz