/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

NEPCon wykona proces odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP w Krakowie

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-09-12


Firma NEPCon Sp. z o.o., przedstawiciel programu certyfikacyjnego SmartWood przeprowadzi procesu odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP w Krakowie. Rozpoczęcie auditu recertyfikującego planowane jest na 13 października 2008 r.

RDLP w Krakowie nadzoruje gospodarkę leśną na terenach o łącznej powierzchni 173 585 ha, w tym pow. leśnej 170 752 ha.
SmartWood, reprezentowany w Skandynawii oraz Europie Środkowej i Wschodniej przez NEPCon, przeprowadził ocenę gospodarki leśnej i przyznał certyfikaty w RDLP w Poznaniu, Pile, Łodzi, Radomiu, Zielonej Górze oraz Leśnym Zakładom Doświadczalnym w Rogowie, Siemianicach, Krynicy i Murowanej Goślinie jak również w ponad 140 firmach przemysłu drzewnego.

Wcześniejszy proces certyfikacji FSC w RDLP w Krakowie był prowadzony w ramach programu Qualifor przez SGS Polska. Firma ta jednak od 15 kwietnia 2008 r. posiada zawieszoną akredytację FSC dla nadawania certyfikatów dla przemysłu drzewnego oraz gospodarki leśnej z powodu poważnego naruszenia procedur certyfikacyjnych.

Certyfikacja RDLP w Krakowie będzie prowadzona według Przejściowego Standardu SmartWood dla Polski SW-STD-POL-2007-09, który jest dostępny na stronie internetowej NEPCon (http://www.nepcon.pl// w dziale „Dokumenty”).
W ramach rozpoczętej publicznej konsultacji zespół SmartWood przyjmie wszelkie komentarze dotyczące używanego standardu i gospodarki leśnej prowadzonej przez RDLP w Krakowie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA